poniedziałek, 23 maja, 2022
Flesch Mazowsza

Magiczny czas świateł

Marcin Giziński 17 grudnia, 2021 Różności Brak komentarzy do Magiczny czas świateł

Co roku w Warszawie mamy możliwość podziwiania przepięknych świątecznych iluminacji które warto odwiedzić. Jest to atrakcja zarówno dla starszych jak i młodszych. W tym roku w Warszawie mamy możliwość obejrzenia niesamowitych pokazów świateł w trzech miejscach. Tej zimy zostaną również zorganizowane pokazy w Multimedialnym Parku Fontann. Uczestnicząc w nich możemy podziwiać niesamowite iluminacje oraz pokazy świetlne.

Magiczny Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego 20 listopada 2021r. otworzył się dla zwiedzających zimą, po raz pierwszy od ponad 200 lat. Wystawa będzie czynna do 27 lutego 2022 r. Dzięki współpracy z europejskim twórcą świetlnych ogrodów, wystawa nie tylko oczaruje zwiedzających, będzie też szansą na poznanie tajemniczych zimowych ścieżek Ogrodu, które do tej pory były dla zwiedzających niedostępne.

Na gości czekają świetlne konstrukcje, które nawiązują do najciekawszych kolekcji z Ogrodu oraz baśni i legend związanych z przyrodą. Wśród niesamowitych konstrukcji możemy dostrzec: rzeźby kwiatów, krzewów, ptaków oraz leśnych zwierząt. W ogrodzie znajdą się wiekowe sosny, kwietne dywany oraz ukryte wśród drzew jelenie oraz prehistorycznego mamuta będącego miłośnikiem miłorzębu.

Magiczny Ogród Botaniczny jest jednym z kilku rozświetlonych parków. Ma on jednak w sobie coś wyjątkowego. Opowiada on o niezwykłej przyrodzie, którą można odkryć odwiedzając to wspaniałe miejsce.

Ogród otwarty będzie, każdego dnia od godziny 17:00 do 21:00 z wyjątkiem kilku dni świątecznych – (Wigilii, pierwszego dnia Bożego Narodzenia i Sylwestra). Dla młodszych i starszych gości przewidziano dodatkowe atrakcje w postaci strefy zabaw oraz gry terenowej powiązanej z trasą zwiedzania.

Wystawa „Ogród Świateł” – Piotruś Pan

Od 5 listopada 2021 do 27 lutego 2022 Ogród Botaniczny w Powsinie rozbłyśnie tysiącem świateł i zamieni się w magiczną krainę. Zwiedzający przeniosą się do magicznej Nibylandi pełnej atrakcji takich jak 30 tysięcy instalacji świetlnych, choinka multimedialna stworzona ze świateł LED, pokazy laserowe wraz z oprawą dźwiękową oraz wideomappingi. Nie zabraknie również wyzwań dla najmłodszych oraz photopointów rozmieszczonych na terenie całej wystawy, takich jak Tunel Pod Piórami, Ramka Elfów oraz Pióropusz Wodza Pantery.

Królewski Ogród Światła

Królewski Ogród Światła przy pałacu w Wilanowie to wystawa plenerowa, która będzie czynna do 27 lutego 2022 roku. W ramach wystawy tysiące kolorowych diod zostało ułożonych w finezyjne kształty. Gości którzy przybywają po zmroku do pałacu prowadzi świetlisty tunel, któremu towarzyszy muzyka klasyczna. Na dziedzińcu odwiedzających wita strzeżona przez orły pergola. Za nią znajduje się Zimowy Ogród Króla. Goście mogą w nim spacerować w alei pełnej świetlistych pnączy i drzewek pomarańczowych. Została również zaprojektowana Karuzela Świetlna mieniąca się setkami świateł. Na początku grudnia została otwarta kolejna część wystawy którą jest Ogród Różany.

Uczestnictwo w pokazach świateł z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem zapamiętanym na długo.

Marta Wójcik

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.