poniedziałek, Grudzień 9, 2019
Flesch Mazowsza

W Pruszkowie powstała siłownia pod chmurką

W środę, 30 listopada, na terenie Parku Potulickich w Pruszkowie została otwarta siłownia plenerowa, która jako pierwsza była budowana ze wsparciem partnera. Fundatorzy, władze miasta oraz firma Kongsberg Automotive Pruszków, zachęcają wszystkich mieszkańców do aktywnego korzystania z nowego obiektu sportowego.

Siłownia plenerowa przy ulicy Lipowej powstała z pomysłu władz miasta Pruszkowa oraz zarządu firmy Kongsberg Automotive Pruszków. To pierwsza taka wspólna idea w Pruszkowie, ale fundatorzy już teraz planują kolejne działania promujące aktywny tryb życia. W uroczystym otwarciu obiektu udział wzięli Prezydent Miasta Jan Starzyński, przedstawiciele fundatora, pracownicy Urzędu Miasta oraz mieszkańcy.

– Firma Kongsberg Automotive Pruszków przykłada dużą wagę do sprawności fizycznej swoich pracowników. Dbamy o to, by mieli oni możliwość prowadzenia aktywnego i zdrowego trybu życia. Organizujemy wewnątrz firmy liczne imprezy i wydarzenia o charakterze sportowym. Bardzo się cieszymy, że ufundowanie sprzętu siłowni plenerowej to kolejna szansa na podjęcie aktywności fizycznej przez naszych pracowników oraz mieszkańców Pruszkowa. Warto podkreślić fakt, że dostęp do nowopowstałej siłowni będzie całkowicie darmowy – mówi Krzysztof Hauk, Dyrektor Generalny Kongsberg Automotive Pruszków.

Siłownia plenerowa w Parku Potulickich to miejsce, w którym aktywnie spędzić czas będą mogli zarówno mieszkańcy Pruszkowa, jak i okolicznych miejscowości. Na wszystkich zainteresowanych czekają między innymi: rowerek, biegacz, narty biegowe, jeździec, wahadło, wiosła oraz twister. Na terenie obiektu, na stałe, ustawione zostały tablice informacyjne z instrukcjami, jak prawidłowo i bezpiecznie wykonywać poszczególne ćwiczenia.

– Przy inwestycji, jaką jest budowa siłowni plenerowej w Pruszkowie, najważniejszą kwestią było pozyskanie partnera do wspólnego jej ufundowania. Do tej pory, takie obiekty finansowane były całkowicie z budżetu miasta. Bardzo nas cieszy, że w promowanie sportu wśród mieszkańców postanowiła zaangażować się firma Kongsberg Automotive. Liczymy, że nasza współpraca w niedługim czasie zaowocuje, a jej efektem będzie popularność obiektu, jakim jest siłownia plenerowa w Parku Potulickich – mówi Elżbieta Jakubczak – Garczyńska, Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska z Urzędu Miasta Pruszkowa.

***

Kongsberg Automotive to norweski holding, działający w branży motoryzacyjnej od ponad 50 lat. Produkuje się tu, m.in. maty grzewcze, systemy wentylowania foteli samochodowych, regulacji podparcia lędźwiowego, a także masażu, które są montowane w większości pojazdów na świecie, takich marek jak: Volvo, BMW, Daimler, Jaguar, Land Rover, Volkswagen, Audi, Porche, Ferrari, GM, Renault, Citroen, Peugeot, FIAT, Toyota, Maserati czy Bentley.

W Polsce Kongsberg Automotive działa już od 15 lat w Pruszkowie i zatrudnia obecnie blisko 1500 pracowników. W swojej produkcji firma wykorzystuje najnowsze technologie, stąd część linii produkcyjnych jest wyposażona w roboty i w pełni zautomatyzowana. Kongsberg Automotive jest zakładem wyjątkowym pod względem innowacyjności i wyróżnia się na tle innych produkcji w naszym kraju.

Aleksandra Franas

Procontent Communication

Global Reach Public Relation Network

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.