niedziela, 18 kwietnia, 2021
Flesch Mazowsza

Wyprawka czytelnicza

Marcin Giziński 1 marca, 2021 Różności Brak komentarzy do Wyprawka czytelnicza

Biblioteka w Grodzisku Mazowieckim włącza się do projektu „Mała książka – wielki człowiek”. Głównym zadaniem projektu jest przygotowanie wyprawki czytelniczej dla maluchów.

Celem jest zachęcenie najmłodszych oraz ich rodziców do czytelnictwa. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi bibliotekę biorącą udział w projekcie, otrzyma wyprawkę czytelniczą.

Wyprawka obejmie książkę „Pierwsze czytanki dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę. Po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Oprócz dyplomu przedszkolak otrzyma także drobny czytelniczy upominek.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytanie generacyjne „Mała książka – wielki człowiek” – informuje grodziska biblioteka. Po wyprawkę można zgłaszać się do Biblioteki Głównej oraz Pawilonu Kultury.

(ak), Fot.: grodzisknews.pl

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.