środa, 27 stycznia, 2021
Flesch Mazowsza

Nowy kompleks basenów letnich w Strzeniówce, gmina Nadarzyn

W bliskiej okolicy powstanie kolejny ciekawy i warty odwiedzenia kompleks basenowy. Tym razem inwestycją będzie mogła pochwalić się gmina Nadarzyn, o ile wszystko pójdzie zgodnie z planem. Realizacja projektu przewidziana jest na 2021 rok i będzie opiewała na kwotę 4,8 mln zł.

Mieszkańcy Strzeniówki, pomimo niekrytej radości z pomysłu inwestycji mają jednak obawy co do jego powodzenia. Powstają wątpliwości czy czas epidemii koronawirusa jest dobrym momentem na decydowanie się na tego typu kroki. Władze Nadarzyna jednak zapewniają, że:

– Wbrew pozorom wszystko wskazuje na to, że czas epidemii jest najlepszy do rozpoczęcia tego typu inwestycji. Koszt budowy powinien być o 30-40% mniejszy niż …,,normalnie”. Jednocześnie dużo wskazuje, że już w to lato większość z nas powinna być zaszczepiona, bądź „uodporniona” na koronawirusa. Koszt budowy szacujemy pomiędzy 4,2 do 4,8 miliona złotych – czytamy na oficjalnym profilu na Facebooku Urzędu Gminy Nadarzyn.

Kompleks basenowy będzie obejmował budowę trzech basenów zewnętrznych z pomostami, mini wodny plac zabaw, dwie zjeżdżalnie wodne, całoroczny pawilon świetlicowy z kawiarenką, boiska do piłki nożnej plażowej i siatkówki, duże jacuzzi na 8 osób, przebieralnie wraz z toaletami, teren do plażowania. Obiekt będzie wyposażony również w obszerny, oświetlony i monitorowany parking.

Włodarze Nadarzyna są przekonani, że pierwsze prace uda się rozpocząć niebawem, bo już pierwszej połowie przyszłego roku.

– Jeszcze w tym roku jeśli zamierzenia uzyskają akceptację radnych, będziemy chcieli ogłosić i rozstrzygnąć przetarg na wykonanie projektu i budowę obiektu. Całość ma być realizowana według reguły projektuj – buduj. Zakończenie budowy i oddanie inwestycji do użytku przewidujemy 1 czerwca 2021 na DZIEŃ DZIECKA. Trzymajcie kciuki! – zapowiedzieli urzędnicy.

(ak), Fot.: Facebook/Gmina Nadarzyn

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.