środa, 27 stycznia, 2021
Flesch Mazowsza

Planów CPK ciąg dalszy

Marcin Giziński 4 grudnia, 2020 Wiadomości Brak komentarzy do Planów CPK ciąg dalszy

Do końca roku spółka CPK wybierze wykonawcę inwestycji. Jest trzech chętnych na jej realizację. Masterplan CPK to szeroko zakrojone przedsięwzięcie.

Marcin Horała, pełnomocnik rządu ds. CPK wyjaśnił, czym jest master plan:

– To kluczowe opracowanie przedprojektowe, od którego zależą m.in.: parametry techniczne, ostateczna lokalizacja i koncepcja finansowania nowego portu lotniczego. To postępowanie to jeden z kamieni milowych potrzebnej Polsce inwestycji, jaką jest CPK. Cieszę się, że oferty w postępowaniu złożyły firmy z tak bogatym międzynarodowym doświadczeniem w realizacji inwestycji infrastrukturalnych – mówił.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że plan inwestycji obejmie także prognozy ruchu lotniczego, analizę przepustowości planowanej infrastruktury, zaawansowane analizy kosztowe i specjalistyczne. Firmami, które wyraziły chęć realizacji inwestycji są: francusko-hiszpańskie konsorcjum ADP i IDOM, holenderska grupa NACO oraz niemiecko-austriacki ILF. Te międzynarodowe konsorcja to wykonawcy z bogatym doświadczeniem i szerokimi umiejętnościami planistycznymi.

W tym samym czasie w toku pozostaje drugie postępowanie przetargowe, związane z wyborem firmy świadczącej usługi doradcy strategicznego. Oferty złożyły dwa azjatyckie porty lotnicze: Incheon w Seulu i Narita w Tokio.

(ak), Fot.: cpk.pl

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.