sobota, 6 marca, 2021
Flesch Mazowsza

Wukadka pojedzie drugim torem

Warszawska Kolej Dojazdowa ma w planie zlecenie wycinki ponad 2 tys. drzew. Wszystko za sprawą drugiego toru, który wkrótce powstanie pomiędzy Grodziskiem a Podkową Leśną. Wymagana jest w tym celu wycinka drzew, które rosną na trasie nowej inwestycji. Przygotowania już trwają.

Z planów WKD wynika, że wyciętych zostanie ponad 2 tys. drzew – 537 dębów szypułkowych, 508 brzóz brodawkowych i 467 topól. Ogłoszono już przetarg na wykonawcę wycinki. Spółka czeka na oferty do 20 listopada. Wybór jest uzależniony od trzech kryteriów: ceny, liczby deklarowanych przez wykonawcę weekendów z koniecznością wyłączenia sieci trakcyjnej, a także ceny brutto za odkupienie pozyskanego drewna.

Inwestycja będzie obejmowała przebudowę odcinka linii nr 47 od Podkowy Leśnej Głównej do Grodziska Mazowieckiego Radońskiej. Obecny tor będzie wyremontowany, a także powstanie drugi równoległy. Plany przewidują również remont 11 istniejących peronów, budowę nowych 5, a także renowację infrastruktury kolejowej wraz z przejazdami kolejowo-drogowymi.

Koniec działań modernizacyjnych zaplanowany jest na koniec 2022 roku, a koszt inwestycji opiewa na kwotę ponad 108 mln zł.

(ak), Fot.: warszawa.naszemiasto.pl

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.