poniedziałek, 23 maja, 2022
Flesch Mazowsza

Czy w Wukadce będzie można płacić kartą?

Warszawska Kolej Dojazdowa ma w planach wprowadzenie nowego programu pilotażowego, którego zadaniem będzie umożliwienie płacenia kartą za bilety zakupione w pociągowym automacie. Na początek urządzenia zostaną wprowadzone testowo na okres próbny.

Spółka będzie chciała przetestować czy nowe biletomaty będą sprawdzały się oraz, jak pasażerowie będą oceniali ich funkcjonalność.

-W trudnym czasie epidemii wywołanej COVID-19, Warszawska Kolej Dojazdowa w odpowiedzi na oczekiwania pasażerów wprowadzi mobilne biletomaty bezgotówkowe. Naszym celem jest dodatkowe zwiększanie bezpieczeństwa podróży w pociągach WKD. Płatność kartą za bilety zakupione w biletomatach zainstalowanych w pociągach WKD gwarantuje bezpieczniejszą i bardziej higieniczną możliwość płatności za transakcję niż tradycyjna płatność gotówkową – czytamy na stronie internetowej spółki.

Jednocześnie przypominamy, że w okresie epidemii COVID-19 warto korzystać z dostępnych funkcji alternatywnych form zakupu biletów WKD. Wymieniamy najpopularniejsze z nich.

mPay

Za pośrednictwem aplikacji mPay możliwy jest zakup biletów jednorazowych wg taryfy normalnej, ulgi handlowej 50% oraz ulgi ustawowej 37%, 49%, 51%, 78%, 93%, 95%, na wszystkie strefy czasowe. Z mPay mogą korzystać użytkownicy wszystkich sieci za pomocą aplikacji mobilnej. Przed zakupem biletu należy pobrać aplikację mPay Płatności mobilne.

Aby ją pobrać, wystarczy w dedykowanym sklepie z aplikacjami wpisać „mPay płatności mobilne”.

Kupowanie biletów za pomocą mPay jest bardzo proste:

 1. Wejdź do zakładki „Bilety” i z listy miast wybierz Warszawa WKD.
 2. Wybierz strefę: strefa I, strefa II, strefa III.
 3. Wybierz jeden z dostępnych biletów normalny czy ulgowy.
 4. Określ liczbę kupowanych biletów i potwierdź.
 5. Wybierz metodę płatności i zatwierdź zakup, podając numer PIN.

Aplikacja SkyCash

Aby korzystać z możliwości zakupu biletów WKD przez SkyCash, wystarczy posiadać telefon komórkowy z systemem Android, iOS lub Windows Phone i zainstalować bezpłatną aplikację. Można to zrobić, wpisując w przeglądarce telefonu adres m.skycash.com lub pobierając ją z dedykowanego sklepu z aplikacjami: Google Play, App Store lub Windows Phone Store.

Aby zakupić bilet należy:

 1. Uruchom aplikację w telefonie i wybierz kafelek KOLEJE REGIONALNE.
 2. Wybierz kafelek WKD – WARSZAWSKA KOLEJ DOJAZDOWA.
 3. Wybierz strefę czasową, datę i godzinę wyjazdu oraz określ liczbę pasażerów i rodzaj przysługującej ulgi, po czym kliknij „Kup”.
 4. Wybierz metodę płatności – konto SkyCash lub kartę płatniczą.
 5. W celu potwierdzenia płatności:
 1. przy płatności z konta SkyCash wprowadź swój kod PIN podany przez Ciebie przy rejestracji, a następnie kliknij „Zapłać”,
 2. przy płatności kartą, wprowadź kod CVV/CVV2/CVC2/MPIN, a następnie kliknij „Zapłać”.
 3. Wyświetli się potwierdzenie, które oznacza, że Twój bilet został pomyślnie zakupiony.

Aneta Czarnecka
Fot.: pruszkow.pl

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.