poniedziałek, 23 maja, 2022
Flesch Mazowsza

O krok od dramatu

Marcin Giziński 5 czerwca, 2020 Wiadomości Brak komentarzy do O krok od dramatu

Przy jednej z ulic w Komorowie w poniedziałek 1 czerwca miały miejsce chwile grozy. Jeden z mieszkańców zabarykadował się w swoim domu, o czym poinformowała jego rodzina. Powód był nieznany, a przesłanki wskazywały, że posiada broń. Przez kilka godzin były prowadzone rozmowy zespołu negocjatorów z mężczyzną. Akcja zakończyła się wieczorem. Ze wstępnych doniesień wynika, że cierpi on na choroby psychiczne.

-Policjantom udało się wejść do środka. Mężczyzna został obezwładniony, nie było potrzeby użycia broni. 53-latek został przekazany lekarzom. Wymagał tego jego stan zdrowia – podała przed godziną 18 oficer prasowy pruszkowskiej komendy podkom. Karolina Kańka.

Z ustaleń wynika, że nikomu nic się nie stało podczas przeprowadzania akcji. Do tej pory nie są znane przyczyny, dla których mężczyzna zabarykadował się.

-Miał przedmiot przypominający broń – dodała Karolina Kańka.

Policjanci będą ustalać okoliczności całego zdarzenia.

Do zdarzenia doszło ok. godziny 12.40. Od tej pory prowadzone były czynności, które przejęła grupa negocjatorów.

-Wszystkie środki, które tu są, mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa zarówno policjantów, którzy wykonują czynności na miejscu, jak i temu mężczyźnie – poinformowano około godziny 15.

Na miejscu pracował Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny oraz zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pruszkowie nadkomisarz Mirosław Gruda. Przed domem przygotowane były także jednostki straży pożarnej, karetka oraz radiowozy policyjne.

-Cały teren jest odgrodzony, policja zabezpiecza to miejsce, żeby nikt w okolicy tego budynku się nie kręcił – relacjonowano.

Zdarzeniem interesowały się lokalne media oraz ogólnopolskie. Funkcjonariuszom udało się go zatrzymać. Mężczyzna został oddany pod specjalistyczną opiekę lekarzy. Sąsiedzi przekazali informację, że mieszkaniec Komorowa leczył się na depresję.

Aneta Czarnecka
Fot.: PAP

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.