czwartek, 1 października, 2020
Flesch Mazowsza

Nowy dom Legii Warszawa już gotowy

Nowy obiekt Akademii Legii Warszawy jest już gotowy do otwarcia. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Grodzisku Mazowieckim dokonał odbioru technicznego kompleksu. Nowy ośrodek szkoleniowy w Książenicach niebawem będzie działał.

– Ośrodek szkoleniowy Legii został odebrany przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Na przełomie czerwca i lipca obiekt będzie już gotowy do regularnych treningów i użytkowania przez piłkarzy oraz sztaby szkoleniowe. Cieszymy się z tak pięknej inwestycji i życzymy sukcesów – czytamy w komunikacie opublikowanym na Facebooku przez grodziskie władze.

Burmistrz Grodziska Mazowieckiego, Grzegorz Benedykciński przyznaje, że to satysfakcjonująca informacja dla całej gminy oraz okolic.

– W trudnych czasach to dla nas bardzo dobra wiadomość, bo gmina wiele dzięki Akademii Legii zyska. Zarówno wizerunkowo, jak i sportowo. Cieszę się i gratuluję klubowi – powiedział.

Zgodnie z zapowiedziami, ośrodek szkoleniowy powinien rozpocząć działalność na przełomie czerwca i lipca. Gmach będzie obejmował kompleks pięciu boisk z naturalną nawierzchnią, trzy boiska z nawierzchnią sztuczną oraz plac do treningu bramkarskiego. W skład inwestycji wchodzi również centrum rozwojowo-badawcze oraz bursa dla juniorów. Na terenie obiektu będzie znajdowała się także ogólnodostępna infrastruktura rekreacyjno-sportowa. Pojawi się również niepubliczna Szkoła Mistrzostwa Sportowego. Na terenie kompleksu będą trenowali zawodnicy od 15. roku życia oraz pierwsza i druga drużyna stołecznego klubu.

Aneta Czarnecka
Fot.: akademia.legia.com

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.