sobota, 20 kwietnia, 2024
Flesch Mazowsza

Podsumowanie turniejów sportowych organizowanych przez Stowarzyszenie „Mazovia”

Stowarzyszenie Gmin Zachodniego Mazowsza „Mazovia” podsumowało cykl turniejów sportowych dla dzieci i młodzieży organizowanych w roku szkolnym 2015/2016. Gmina Brwinów znalazła się na drugim miejscu. Tylko o jeden punkt wyprzedziły nas Michałowice.

5 listopada 2016 r. w sali sportowej Gimnazjum nr 2 w Błoniu ogłoszono oficjalne wyniki cyklu turniejów sportowych organizowanych przez Stowarzyszenie „Mazovia” w ubiegłym roku szkolnym. Do rywalizacji sportowej stanęły dzieci i młodzież z siedmiu gmin zrzeszonych w stowarzyszeniu. Rozegrano dziesięć turniejów w następujących dyscyplinach: piłka nożna, koszykówka, unihokej i lekkoatletyka.

Nagrodę za drugie miejsce dla gminy Brwinów odebrał burmistrz Arkadiusz Kosiński, który był bardzo dumny z młodych sportowców.

7. Podkowa Leśna 38 pkt.

Michałowice zwyciężyły pomimo tego, że wygrały tylko jeden turniej – piłki nożnej chłopców szkół podstawowych. Jednak w całym cyklu uzyskiwały najrówniejsze wyniki, cztery razy były na drugim miejscu i trzy razy na trzecim.

– Najwięcej turniejów, bo aż trzy, wygrali reprezentanci gminy Brwinów (unihokej gimnazjalistów, koszykówka chłopców gimnazjum oraz lekkoatletyka dziewcząt i chłopców szkół podstawowych). Dwa razy byli na trzecim i czwartym miejscu – relacjonuje burmistrz Arkadiusz Kosiński.

Reprezentanci Błonia nie wygrali żadnego turnieju, ale aż cztery razy stawali na podium. Dwa razy na drugim i trzecim miejscu. Zapewniło im to wysoką trzecią pozycję w klasyfikacji ogólnej.

Ideą Stowarzyszenia „ Mazovia” jest nie tylko wzmocnienie pozycji zrzeszonych w nim gmin wobec innych podmiotów zewnętrznych i instytucji, ale również popularyzacja i promocja sportu wśród dzieci
i młodzieży. Organizowane turnieje i zawody na stałe wpisały się do kalendarza imprez sportowych. Gospodarzami turniejów są szkoły z poszczególnych placówek oświatowych. Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowują dzieci do startu oraz są zaangażowani w organizację imprez. Obecnie trwa kolejna runda turniejów, która zostanie podsumowana w przyszłym roku szkolnym.