czwartek, 1 października, 2020
Flesch Mazowsza

Pomysły na udane Walentynki

Anglosaski zwyczaj obchodzenia 14 lutego Dnia św. Walentego, czyli tzw. Walentynki, to zjawisko, które pojawiło się w polskim kalendarzu w latach 90. ubiegłego wieku. Wcześniej, znane Polakom z filmów zachodnich produkcji, dziś staje się integralnym świętem, popularyzowanym przez media. W społeczeństwie funkcjonuje już pokolenie, dla którego zwyczaj obchodzenia Walentynek jest całkowicie naturalny.

Z raportu badań Centrum Badań Opinii Publicznej wynika, że zdecydowana większość (74 proc.) ankietowanych Polaków jest pozytywnie nastawiona do celebracji tego zachodniego święta oraz, że podoba im się rola tego dnia w polskim kalendarzu. Zdecydowanych przeciwników jest tylko 8 proc. badanych.

Ci, którzy decydują się na świętowanie obyczaju Walentynek, mają różne pomysły, jak spędzić ten wyjątkowy dzień z bliską osobą. Jedni wybierają upominki, inni romantyczne kolacje, aż po niebanalne wyjazdy lub wieczorne wyjścia. A co proponuje nasz region w tym zakresie?

Grodziska Mediateka oferuje oryginalny sposób spędzenia czasu z ukochanym lub ukochaną, bowiem będą to Walentynki w literackim stylu.

„Podczas ich trwania wystąpi niezwykła kobieta, gwiazda Margita Ślizowska” – zachęcają organizatorzy. Na uczestników spotkania czeka też słodka przekąska i lampka czerwonego wina. Na wydarzenie zapraszamy zakochane pary dorosłych – dodają.

Inną z propozycji jest specjalne afrodyzjakowe menu oraz muzyka przygotowana przez DJ’a w Hotelu Mazurkas. Warto zjawić się ze swoją połówką na tej Walentynkowej imprezie 16 lutego!

Bez względu na to, czy nasi czytelnicy z ekscytacją oczekują tego święta, czy też z niekrytą irytacją podchodzą do różnych sposobów jego celebracji, wszystkim zakochanym życzymy dużo miłości i satysfakcji ze spędzanych wspólnie chwil.

Aneta Czarnecka
Fot.: Pixabay.com

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.