poniedziałek, Grudzień 9, 2019
Flesch Mazowsza

Mieszkańcy wybrali siedem inwestycji

Znamy wyniki głosowania na projekty realizowane w ramach pruszkowskiego budżetu obywatelskiego. Zwycięskie koncepcje będą realizowane już 2017 roku.

Do 25 czerwca br. mieszkańcy Pruszkowa mogli zgłaszać pomysły na wykorzystanie środków z budżetu obywatelskiego. Do dyspozycji pruszkowian pozostawiono kwotę 950 tys. zł. Mieszkańcy zgłosili aż 54 projekty inwestycyjne.

Wśród śmiałych koncepcji pruszkowian nie zabrakło planów budowy publicznej toalety automatycznej w Parku Potulickich, boiska ze sztuczną nawierzchnią do siatkówki i koszykówki na Gąsinie, świetlicy na Malichach, placu zabaw dla psów oraz kilku siłowni plenerowych. Zaproponowano także budowę skateparku oraz miejsca do grillowania przy rzece Utracie.

Po przeprowadzeniu oceny formalnej, wnioski trafiły do konsultacji społecznych. W głosowaniu wzięło udział 2457 osób, czyli 5,1% uprawnionych do głosowania. Zwycięskie koncepcje będą realizowane już 2017 roku.

Na Gąsinie (obszar I) najwięcej głosów mieszkańców zdobył projekt budowy boiska sportowego. Na Żbikowie i Bąkach (obszar II) za najciekawszą również uznano inicjatywę sportową – pomysł budowy boiska wielofunkcyjnego.

Na Tworkach i Malichach (obszar III) mieszkańcy zagłosowali na „Inkubator świetlicy osiedlowej”. Natomiast pruszkowianie z Wyględówka, Ostoi i Os. Marii (obszar IV) wybrali plac zabaw dla psów – ogródek Agility.

W centrum Pruszkowa (obszar V) wygrał pomysł cyklicznych spotkań seniorów „Seniorada”. Mieszkańcy z okolic stacji kolejowej i parku Kościuszki za najlepszy uznali pomysł na stworzenie kontrpasu rowerowego w ul. Chopina, natomiast pruszkowianie z osiedla Staszica i osiedla Prusa – projekt budowy boiska wielofunkcyjnego.

Wyniki głosowania trafiły do rady programowej ds. budżetu obywatelskiego, która stworzyć ma finalną listę rekomendowanych projektów. Oznacza to, że w niektórych obszarach może zostać zrealizowanych jeszcze kilka projektów.

– Szansę mają głównie projekty „tańsze”, które uzyskały mniejszą liczbę punktów – mówi Michał Landowski, przewodniczący zespołu ds. budżetu obywatelskiego.

Tekst i foto:

Kinga Rochalska

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.