środa, 12 sierpnia, 2020
Flesch Mazowsza

Centrum aktywizacji za dwa lata

24 października, władze Grodziska Mazowieckiego otworzyły oferty z przetargu na budowę obiektu aktywizacji przy ul. Sportowej. Choć weryfikacja propozycji oraz ich selekcja to dosyć czasochłonny proces, to przypuszcza się, że decyzja włodarzy jest już w zasadzie podjęta.

Wpłynęło dziesięć ofert, z których jedna nie została odczytana z powodu problemów technicznych. Ceny wykonawców wahały się od 60 do 82 milionów złotych. Jedną z firm okazała się Skanska – stabilne oraz sprawdzone przedsiębiorstwo budowlane.

Podpisanie umowy za dwa tygodnie

Problemem jest jednak cena, która o dwa miliony przewyższa zakładany w projekcie budżet. Burmistrz Grodziska redukuje jednak to ograniczenie i twierdzi:

– Jesteśmy przygotowani na wybór oferty na tym pułapie kwotowym, ponieważ z kosztorysu inwestorskiego wyszło nam około 61 milionów złotych. Jeżeli oferta przejdzie weryfikację formalną, to jeszcze w tym roku będziemy mogli rozpocząć inwestycję. Przed zimą pewnie zdążymy tylko i aż podpisać umowę oraz wprowadzić wykonawcę na plac budowy. Najważniejsze jednak, że jesteśmy blisko wyłonienia wykonawcy.

Pojawiła się również rzeczowa deklaracja.

– Wykonawca zostanie wybrany lada dzień i wówczas pojawi się stosowne obwieszczenie. Mogę powiedzieć, że za około dwa tygodnie podpiszemy umowę na realizację inwestycji – zapewnia burmistrz.

Centrum aktywizacji – czym będzie?

Hala aktywizacji w Grodzisku Mazowieckim będzie pełniła przede wszystkim funkcje sportowe. Statystyki liczbowe są zdumiewające: obiekt ma obsługiwać ok. 200 osób trenujących, 3000 widzów oraz 100 osób w salach edukacyjno-naukowych. Wewnątrz hali mają znajdować się boiska do gry w piłkę nożną, ręczną, siatkówkę oraz koszykówkę. Pole sportowe będzie zajmowało powierzchnię ok. 2002 m2. Projekt zapowiada również budowę łącznika hali ze szkołą oraz demontaż istniejącego obecnie skateparku.

Obiekt zostanie wyposażony również w funkcjonalne zagospodarowanie terenu – pojawią się parkingi dla samochodów osobowych oraz autobusów, wjazdy z różnych stron oraz utwierdzone nawierzchnie. Zakończenie prac inwestycyjnych jest zaplanowane na koniec wakacji 2022 roku.

Aneta Czarnecka
Fot.: obiektyw.info

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.