środa, 12 sierpnia, 2020
Flesch Mazowsza

Prosty sposób na nudę

Marcin Giziński 22 listopada, 2019 Różności Brak komentarzy do Prosty sposób na nudę

W naszym regionie powstaje w ostatnim czasie wiele obiektów, które mają zachęcać całe rodziny do spędzania wspólnie czasu, szczególnie na świeżym powietrzu. Tegoroczna atrakcja uruchomiona w Milanówku – Labirynt pod Warszawą zyskał już wielu zainteresowanych i zadowolonych użytkowników.

Ten z pozoru prosty pomysł na stworzenie przyjaznego miejsca dla całych rodzin robi furorę odkąd został otwarty. Przed wejściem do środka otrzymujemy mapkę wraz z instrukcją poruszania się po trasie obiektu. Istnieje kilka możliwych do wyboru tras tematycznych wraz z zadaniami, które musimy na nich wykonać. Dla najmłodszych przygotowana jest specjalna wersja, w której poszukuje się zwierzątek.

Świetna zabawa dla całej rodziny

Na starszych odwiedzających czeka szlak geograficzny. Zadanie, które należy wykonać podczas przejścia tej trasy polega na zaznaczeniu na mapie Polski znalezionych miast, regionów lub rzek. Wymaga to dosyć dobrej orientacji w dziedzinie, a samo rozwiązywanie zadania sprawia dużo radości. Do wyboru pozostają także ścieżki wiedzy w zakresie polityki oraz znajomości cytatów. Dostępna jest również wersja w języku angielskim.

Pobyt w labiryncie jest okazją do świetnej zabawy zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Korytarze labiryntu bywają na tyle zapętlone, że odnalezienie właściwej drogi bywa prawdziwym wyzwaniem. Każdemu, komu uda się ukończyć trasę labiryntu, zostanie wręczony pamiątkowy dyplom.

Jakie jeszcze atrakcje w Labiryncie?

Oprócz głównej frajdy obiektu, na terenie labiryntu możemy znaleźć wiele innych form rozrywki. Dostępnych jest wiele gier i zabaw, z którymi zapoznanie może trwać nawet kilka godzin. Tymi, które przykuwają największą uwagę są: kuchnia błotna w piaskownicy, gry planszowe, piłkarzyki, ścieżka sensoryczna dla najmłodszych, boisko do gry w piłkę nożną czy plenerowe scrabble. Na terenie obiektu przygotowane jest także plenerowe palenisko, przy którym można zorganizować ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek.

Informacje praktyczne

Labirynt pod Warszawą wyposażony jest w bezpłatny parking na terenie obiektu. Można tam również skorzystać z usługi food trucka, aby przekąsić coś smacznego. Ceny wstępu to: 19 zł za bilet normalny i 12 zł za bilet ulgowy. Dzieci do 100 cm wzrostu wchodzą bez opłaty. Trasa wewnątrz obiektu jest utwardzona, wobec czego można bez problemów poruszać się z wózkami.

Labirynt w Milanówku cieszy się ogromną popularnością wśród dzieci i dorosłych. Pozytywów obiektowi dodaje życzliwość i uprzejmość właścicielek. Miejsce jest całkowicie bezpieczne i sprzyja rozwojowi najmłodszych. Zachęcamy do odwiedzenia nowego miejsca atrakcji przy ul. M. Konopnickiej 2 w Milanówku.

Aneta Czarnecka,
Fot.: Facebook (Labirynt pod Warszawą)

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.