środa, 1 kwietnia, 2020
Flesch Mazowsza

Prezent na 500 – lecie

Marcin Giziński 8 listopada, 2019 Wiadomości Brak komentarzy do Prezent na 500 – lecie

Budowa zachodniej obwodnicy Grodziska Mazowieckiego coraz bliżej. W tym momencie należy spodziewać się ogłoszenia przetargu na inwestycję. Minister wydał pozytywną decyzję w tej sprawie.

Idea budowy tej ważnej drogi nareszcie może stać się realna. Po wielu trudnościach, decyzja ministerialna umożliwi ogłoszenie przetargu, a w jej następstwie budowę tego ważnego szlaku komunikacyjnego.

– Możemy budować. Wierzę głęboko, że jeszcze w tym roku rozstrzygniemy przetarg, a tym samym znajdziemy odpowiedniego wykonawcę, który zajmie się budową obwodnicy – mówi Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

Wizja realizacji inwestycji napotkała w ostatnim czasie kilka przeszkód. Wojewoda wydał decyzję w sprawie budowy, od której odwołało się pięć osób. Wobec tej sytuacji postępowanie musiało zostać skierowane do ministra, który stanął przed wymogiem wystawienia decyzji.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że budowa obwodnicy zajmie około dwóch lat. Gdyby okazało się to faktem, byłby to prawdziwy prezent dla mieszkańców z okazji 500-lecia Grodziska Mazowieckiego (22 lipca 1522 Zygmunt I Stary nadał Grodziskowi prawa miejskie).

– Cel jest taki, aby inwestycja została zakończona na 500-lecie miasta. Wówczas przejedziemy elektrycznymi autobusami nową obwodnicą do hali widowiskowo-sportowej – zapowiada burmistrz Grodziska.

Obwodnica z pewnością usprawni komunikację w mieście oraz okolicach. Wedle projektu będzie przebiegała od węzła autostradowego na północy, przez tereny przemysłowe w kierunku południowym, aby w Chlebni skręcić na zachód omijając granice miasta Grodzisk Mazowiecki. Droga w Wólce Grodziskiej ponownie skręci na południe.

Aneta Czarnecka
Fot.: mediacentrum.net.pl

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.