poniedziałek, Grudzień 9, 2019
Flesch Mazowsza

Przedszkole w dzielnicy pofabrycznej

W Ursusie powstanie nowe przedszkole – pierwsze na terenach pofabrycznych dzielnicy, gdzie obecne budowane są osiedla mieszkaniowe. Placówka dla 150 dzieci będzie gotowa w 2019 roku.

– Budowa przedszkola warta ok. 7 mln zł zostanie zrealizowana na działce przy ul. Hennela. Będzie to I etap inwestycji, która przewiduje w przyszłości budowę szkoły podstawowej z halą sportową – zapowiada Urszula Kierzkowska burmistrz dzielnicy Ursus.
Inwestycja obejmuje budowę dwukondygnacyjnego, sześciooddziałowego przedszkola dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat z uzbrojeniem i zagospodarowaniem terenu oraz wyposażeniem placówki.

W przedszkolu o całkowitej powierzchni 1611 m2 sale zajęć będą miały minimum 70 mkw. W każdej z nich osobna łazienka i kącik zabaw – labirynt wykonany jako pełna, stała, wielopoziomowa zabudowa typu meblowego.

W obiekcie znajdzie się także m.in. sala gimnastyczna z możliwością otwarcia na przyległy hol na potrzeby organizacji imprez i uroczystości z udziałem rodziców, sala zajęć integracji sensorycznej, własny blok żywienia, wydzielona część pedagogiczna, w tym pokój logopedy, pokój psychologa, pokój rozmów z rodzicami i pokój nauczycielski.

Na terenie ogrodu przy budynku powstaną trzy wydzielone place zabaw, osobno dla każdej grupy wiekowej. Przedszkolaki będą miały do dyspozycji także zewnętrzne otwarte tarasy, które powstaną przy salach zajęć na parterze.
Autor wizualizacji: Artur Cebula Anna Kunkel Architekci

Opr. (mg)

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.