niedziela, 26 stycznia, 2020
Flesch Mazowsza

Wykręcili tysiące kilometrów

Pięciomiesięczna akcja kręcenia rowerowych kilometrów zakończona, a mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego i Milanówka wykręcili swoim miejscowościom nagrody. Oba miasta znalazły się wśród laureatów nagród Fundacji Allegro.

Kampania społeczna „Kręć kilometry” organizowana jest przez Fundację Allegro All For Planet od 2012 roku. Jest to projekt, którego głównym celem jest promowanie zdrowego stylu życia oraz przyjaznego podejścia do naszej planety. Poprzez aktywność, jaką jest jazda na rowerze i zaangażowanie ludzi do ruchu na świeżym powietrzu Fundacja oferuje atrakcyjne nagrody. Cel jest prosty: trzeba przejechać jak najwięcej kilometrów na dwóch kółkach.

– Widząc z roku na rok coraz więcej miłośników „dwóch kółek” pod siedzibami Allegro, chcieliśmy dać im dodatkową motywację do jazdy. Trochę zabawy, trochę rywalizacji, a przede wszystkim możliwość integracji wokół i na rowerach. Stąd pomysł na wyzwanie pracownicze – mówi Krzysztof Śpiewek, CSR Manager w Allegro i członek zarządu Fundacji.

Z czasem do kampanii przyłączyły się również inne firmy, które zachęcają wszystkich miłośników tego sportu do częstszego zmiany środka transportu. Jak przyznają uczestnicy wydarzenia – jest to dobra okazja do upieczenia kilku pieczeni na jednym ogniu. Można zarażać się rywalizacją, poprawić kondycję jakości powietrza, zadbać o własną formę i samopoczucie, a przy okazji wygrać fantastyczne nagrody.

W tym roku można było „wykręcić” 50 czujników smogu, po jednym z 50 najwyżej sklasyfikowanych miejscowości, których liczba mieszkańców nie przekracza 50 tys. Do tej kategorii zaliczają się zarówno Grodzisk Mazowiecki, jak i Milanówek.

Grodzisk Mazowiecki znalazł się na 8. miejscu, z łącznym wynikiem 111 tys. kilometrów na liczniku. Milanówek, zaś uplasował się na 18. pozycji z 42 tys. kilometrami. Najwięcej kilometrów przejechali mieszkańcy Wałcza – aż 274,4 tys.

Aneta Czarnecka,
Fot.: Pixabay.com

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.