poniedziałek, Grudzień 9, 2019
Flesch Mazowsza

Odremontowano kamienicę w centrum miasta

Budynek zlokalizowany przy ul. Chopina 12 w Pruszkowie przeszedł kapitalny remont. Należący do wspólnoty mieszkaniowej budynek długo czekał na to, aby go odrestaurowano.

Jednym z powodów odkładania w czasie remontu było czekanie na sfinalizowanie wszystkich formalności, niezbędnych do rozpoczęcia prac. Wreszcie, gdy uzyskano kredyt na modernizację budynku prace ruszyły pełną parą, dziś już wiadomo, że oczekiwania mieszkańców w końcu zostały spełnione.

Wykonawca zrealizował szereg prac. Do najważniejszych należały m.in. wymiana tynków zewnętrznych na renowacyjne, wymiana obróbek gzymsów pośrednich i parapetów okiennych, podwyższanie balustrad balkonowych do 1,1 m, pomalowanie klatki schodowej, remont prześwitu bramowego i posadzki, wykonanie izolacji fundamentów oraz wymiana okienek piwnicznych.

Ponadto budynek został wyposażony w instalację centralnego ogrzewania, a także ciepłej wody. W kamienicy zamontowany został też węzeł cieplny i wykonany remont pomieszczenia na jego potrzeby. Łączny koszt inwestycji wyniósł około 300 tys. złotych.

Tekst i foto:

Daria Głowacka

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.