wtorek, 26 maja, 2020
Flesch Mazowsza

Wukadka będzie jeździła częściej – już od października

Pasażerów korzystających regularnie z Warszawskiej Kolei Dojazdowej czeka dobra wiadomość. Będą bowiem mogli częściej niż dotychczas podróżować w kierunku stolicy. Przewoźnik ogłosił, że od października zostanie uruchomiony dodatkowy, czternasty pociąg. Wskutek tego, w codziennym rozkładzie będzie aż osiem kursów więcej niż do tej pory.

W czasie prac remontowych na trasie PKP, wiele osób „przesiadło się” do WKD. Skutkuje to wzmożonym ruchem, a w konsekwencji obniżeniem komfortu podróży. Ponadto mieszkańcom miejscowości znajdujących się na linii przejazdu „Wukadki” zależało, aby pociągi kursowały częściej. Prośby podróżujących zostały spełnione, zarząd spółki zdecydował się na uruchomienie nowego pociągu.

Wskutek zaplanowanych zmian, wukadkowy rozkład od października tego roku będzie liczył 192 kursy. Władze spółki informują także, że około 30 kursów zostanie zmodyfikowanych w taki sposób, aby nowy pociąg i nowe kursy były dostosowane do potrzeb pasażerów oraz pór dnia. Ważne jest, aby przejazdy były dopasowane do sytuacji komunikacyjnej oraz tzw. „godzin szczytu”. Władze WKD informują, że zwiększy się przede wszystkim liczba przejazdów do kierunku Milanówka oraz Grodziska Mazowieckiego. Część pociągów zmieni godziny odjazdów – alarmuje zarząd. Uprasza się wobec tego o czujność i śledzenie zmian na bieżąco.

Zarówno pracownicy, jak i użytkownicy WKD mają nadzieję na upłynnienie ruchu dzięki dodatkowym ośmiu kursom. Wydłuży się okres wyprawiania pociągów ze stacji Warszawa Śródmieście w równych 10-minutowych odstępach. Nowe kursy pojawią się także w godzinach 18.00-19.00.

Bardzo dobre wyniki przewozowe WKD oraz pierwsze miejsce w rankingach punktualności świadczą o wysokiej pozycji spółki w regionie oraz zapotrzebowaniu na rozwój i innowację. Dane statystyczne pokazują, że w pierwszej połowie tego roku z podróży kolejką WKD skorzystało prawie 4,5 mln osób.

Aneta Czarnecka
Fot.: Transport-publiczny.pl

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.