poniedziałek, Grudzień 9, 2019
Flesch Mazowsza

Policjanci odzyskali trzy samochody

Żyrardowscy policjanci odnaleźli trzy skradzione na terenie Niemiec w październiku tego roku samochody marki mitsubishi. Wartość pojazdów oszacowano wstępnie na 130 tys. złotych.

W dniu 2 listopada policjanci Zespołu Operacyjno-Rozpoznawczego KPP w Żyrardowie pełniąc służbę na terenie gminy Mszczonów zatrzymali do kontroli drogowej samochód ciężarowy iveco. Gdy policjanci postanowili skontrolować ładunek znaleźli duże ilości części samochodowych, m.in. elementy karoserii pozbawione cech identyfikacyjnych. Funkcjonariusze podejrzewali, że mogą one pochodzić z kradzieży więc zdecydowali się przeszukać dom i posesję kierowcy.

Podczas przeszukania, w garażu funkcjonariusze znaleźli samochód, który już był rozmontowywany na części oraz trzy kompletne samochody marki mitsubishi, których wartość oszacowano wstępnie na 130 tysięcy złotych.

Do sprawy zatrzymano dwóch podejrzanych mężczyzn, 40-latka który kierował iveco przewożącym części oraz 23-letniego mężczyznę, zatrzymanego na posesji na której znaleziono skradzione pojazdy. Wobec 23-latka sąd zastosował dozór policyjny, natomiast 40-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Opr. E.W.

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.