wtorek, 7 kwietnia, 2020
Flesch Mazowsza

Oddajesz krew – ratujesz ludzkie życie

Każdy człowiek, chcący ratować ludzkie życie może być pewien ogromnej satysfakcji już od początku wybranej drogi. Stając się dawcą krwi,doświadcza jak bardzo jego krew jest bezcenna dla drugiego, pragnącego żyć człowieka. Dawcy krwi ,mają tego świadomość, że gdyby nagle zaprzestali oddawać krew, to skutki takiej decyzji, w sytuacji deficytu krwi, byłyby katastrofalne.

Reasumując nawet najnowocześniejsze i najbardziej skomplikowane zabiegi operacyjne, nie były by możliwe gdyby, zdrowi, młodzi ludzie mogący oddawać krew, tej krwi nie oddawali. Wszystkie te zabiegi nie były by możliwe do wykonania,ludzie musieli by zwyczajnie umierać. Obecnie w Polsce sytuacja jest dramatyczna. W szpitalach ludzie ciężko chorujący nieustannie oczekują na krew. Dawców niestety wciąż brakuje. Pomimo imponujących osiągnięć nowoczesnej medycyny nie udało się wyprodukować sztucznej krwi, życiodajnego leku który ratuje ludzkie życie i zdrowie.

Możemy zapobiec tragediom

Osoby mające wątpliwości czy warto oddawać krew na co dzień nie widzą dramatu, cierpień i zgonów ludzi młodych, nie ogarniają osobistych dramatów i rodzinnych tragedii. Aby przekonać się o skali cierpienia ciężko chorych, trzeba byłoby nam zdrowym ludziom, odwiedzić oddziały onkologiczne w szpitalach, stacjonarne hospicja itp. placówki. Tam dopiero naocznie widać dramat i płacz ludzi pragnących naszej krwi, oczekujących z nadzieją na nas dawców.

Rodzi się pytanie: czy można odwrócić się od ludzi, potrzebujących krwi, którym grozi śmiertelne niebezpieczeństwo w wyniku choroby, lub wypadku?
Śpieszmy z naszą krwią. Świadomość że uratowaliśmy komuś życie jest bowiem cudownym uczuciem.

Nic nam nie grozi

Jako Dawca Krwi od 29 lat zwracam się zatem z apelem do wszystkich młodych ludzi pełnoletnich prosząc wszystkich rozumiejących ogrom tragedii i dramat deficytu krwi. Brakuje nas dawców krwi, dlatego proszę o dobrą wolę, o podjęcie osobistej, przemyślanej decyzji chęci oddawania krwi. W ten sposób można ratować życie biednym bezbronnym dzieciom oraz pozostałym ludziom walczących o życie.

Szanowny Czytelniku, proszę z pozycji dawcy krwi, nie bój się oddawać krew, nic Ci z tego powodu nam nie grozi. Organizm człowieka oddającego krew nie jest na nic narażony, jego krew jest uzupełniana. Ludzki organizm regeneruje ubytek pobranej krwi. Osoba oddająca krew ma wpływ na swoje zdrowie, człowiekowi oddającemu regularnie krew, organizm stale produkuje nową. Dlatego taki dawca jest zdolny do regularnego oddawania krwi, nic nie tracąc na swoim zdrowiu.

Nie bądźmy obojętni

Bardzo proszę ,wszystkich chcących zostać dawcami krwi aby zgłaszali się masowo do jej oddawania. Szanowni, drodzy, młodzi ludzie i inni ludzie dobrej woli, rozumiejący jak bardzo kruche jest życie,pomóżmy w pozyskaniu krwi, podzielmy się naszym darem życia. Nie pozwólmy by inni ludzie umierali, nie odwracajmy się od cierpiących dzieci i tych wszystkim, którym potrzebna jest nasza krew.

Każdy człowiek ,który waha się czy jest sens oddać krew by spieszyć ratować ludzkie życie, mając świadomość że samemu mamy jedno życie, powinien po ludzku zadać sobie podstawowe pytanie. Co bym zrobił, gdyby tej krwi potrzebował ktoś z moich najbliższych, a jedynym ratunkiem było znaleźć nowego dawcę, który zgodził by się, oddać swoją krew, a wówczas sam spotkałbym się z taką samą obojętnością jaką dziś wykazuję ja wobec sensu oddawania krwi, dla drugiego pragnącego żyć człowieka?

Krew jest jak złoto

Szanowni Państwo ,odpowiedz jest tylko jedna. Jako ludzie, bez względu na wiek, mamy tylko jedno życie, korzystając z własnego zdrowia,podzielmy się naszą krwią. Tym samym pokażemy że ludzkie życie jest równie bezcenne jak i nasze życie. Dzielmy się naszą krwią, by inni dzięki nam mogli żyć, a powracając do zdrowia,by byli szczęśliwi że wracają do swoich najbliższych.

Pamiętajmy krew jest złotem tej ziemi,a miłość i szacunek jest bardzo wysoką wartością międzyludzką. Dawcy zaś są jedynym ratunkiem na życie. Dlatego życzę wszystkim dawcom zdrowia i sukcesów w ratowaniu ludzkiego życia. Niech wszystkim czytającym ten artykuł będzie dane być zdrowym,czego serdecznie życzę.

Marek Tompalski
Honorowy Dawca Krwi
Zasłużony dla Zdrowia Narodu

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.