poniedziałek, 25 maja, 2020
Flesch Mazowsza

Straż Miejska pomaga

Brwinowska Straż Miejska zakupiła alkomat. Posiada też urządzenie do uruchamiania samochodów w razie problemów z ich odpaleniem, co jest pomocne zwłaszcza w sezonie zimowym.

– Pod koniec grudnia 2018 roku Straż Miejska w Brwinowie została wyposażona w urządzenie do pomiaru zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu – alkomat. Urządzenie to znajduje się na dyżurce straży przy ul. Grodziskiej 12. Alkomat służy mieszkańcom oraz gościom gminy, którzy chcieliby sprawdzić, czy mogą usiąść za kierownicę i prowadzić samochód. Badanie alkomatem jest oczywiście bezpłatne i można je wykonać w godzinach pracy straży od poniedziałku do soboty w godz. 6-22 – mówi Tomasz Kowalski, komendant Straży Miejskiej w Brwinowie i przypomina jednocześnie, że na wyposażeniu straży znajduje się urządzenie do uruchamiania pojazdów i w razie problemów z odpaleniem auta można wezwać patrol.

– Nasza Straż Miejska dysponuje urządzeniem do uruchamiania pojazdów. W okresie zimowym zdarzają się problemy z odpalaniem samochodów, wówczas można wykonać telefon i skorzystać z pomocy funkcjonariuszy straży – dodaje komendant Kowalski.

W 2018 roku z pomocy brwinowskich strażników skorzystało 29 posiadaczy pojazdów, którzy mieli problem z ich uruchomieniem.

(a), Fot. U.G. Brwinów

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.