wtorek, 7 lipca, 2020
Flesch Mazowsza

Siedem etapów Maratonu Miast Ogrodów

Nadeszła wiosna, a wraz z nią potrzeba ruchu na świeżym powietrzu. To oraz fantastyczną atmosferę zapewni Maraton Miast Ogrodów, który rozpoczął się w marcowy weekend. Brwinów, Milanówek oraz Podkowa Leśna zadbają o naszą kondycję oraz samopoczucie. W tym roku Maraton składa się z siedmiu startów. Jeden już za nami, kolejny 14 kwietnia.

Koncepcja wiosennych biegów jest prosta. Każdy uczestnik podejmujący wyzwanie przebiegnie maraton, tylko w cyklach. Długości tras są tak skonstruowane, aby wszystkie siedem stanowiły maratońską liczbę 42 kilometrów. Każdy dystans będzie zbilansowany od 5 do 10 kilometrów. Pierwszy bieg miał miejsce w weekend 23-24 marca w Podkowie Leśnej. Biegacze pokonali 5 kilometrów.

Burmistrz Podkowy Leśnej, Artur Tusiński informuje, że w pierwszym biegu wzięło udział blisko 100 zawodników. Jak sam przyznaje, trasa nie należała do najłatwiejszych. Obejmowała przewyższenia utrudniające bieg. Udział w maratonie jest całkowicie bezpłatny. Burmistrz zachęca do zainteresowania wydarzeniem i popiera inicjatywę w przekonaniu, że jest to dobra okazja do ruchu na świeżym powietrzu.

Wszystkich biegaczy, którzy chcieliby sprawdzić swoje siły oraz spędzić czas w towarzystwie innych zawodników zachęcamy do zapisów na kolejny cykl sportowych zmagań. Następny bieg odbędzie się 14 kwietnia w Milanówku, a przewidziany dystans to również 5 kilometrów.

Kalendarz spotkań prezentuje się następująco: 26 maja – Podkowiańska Dycha, 16 czerwca – 10-kilometrowy bieg STO-nogi w Milanówku, 8 września – „piątka” na trasie Brwinów-Żółwin, 13 października – 5 kilometrów w Podkowie Leśnej, 16 listopada – Noc STO-nogi w Milanówku z dwoma okrążeniami.

Aneta Czarnecka

Fot.: www.pixabay.com

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.