wtorek, 22 czerwca, 2021
Flesch Mazowsza

Ciekawi ludzie – ciekawe sprawy

Tegoroczny spotkań literackich w Czytelni nr XIX Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Ursus jest bardzo bogaty. Do działającego od czterech lat Dyskusyjnego Klubu Książki, w ramach, którego średnio co dwa miesiące odbywają się spotkania z wybitnym autorami, dołączył cykl spotkań poetyckich: „Wykaz słów wymyślonych”. Bardzo ciekawie i różnorodnie wygląda także propozycja spotkań autorskich dla dzieci. Czytelnicy w każdym wieku znajdą tu coś dla siebie, w dodatku całkowicie bezpłatnie.

Spotkanie z Aglają Janczak, poetką zaproszoną w ramach cyklu „Wykaz słów wymyślonych” już za nami. Dyskusję z zaproszonym gościem poprowadził bibliotekarz, poeta, Kamil Dąbrowski wraz z Janiną Wielogurską, prezes Stowarzyszenia Autorów Polskich Oddziału w Żyrardowie. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, niebywałym wręcz jak na spotkania z poezją, po którą czytelnicy sięgają zdecydowanie rzadziej niż po prozę.

Dyskusyjny Klub Książki Oddziału „Czechowice” w tym półroczu będzie nastawiony na reportaż ze względu na niezwykle duży rozkwit tego gatunku na rynku wydawniczym i niesamowity wręcz wachlarz różnorodności tematycznej.

Również w środę, 30 stycznia, w ramach cyklu DKK, odbędzie się długo wyczekiwane spotkanie z Markiem Szymaniakiem autorem książki „Urobieni. Reportaże o pracy”. Dwukrotny finalista Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej jest dziennikarzem i reportażystą. Jego debiutancka książka została wydana nakładem Wydawnictwa Czarne i opowiada o sytuacji na rynku pracy w Polsce z perspektywy osób wykluczonych ekonomicznie. To niezwykle ważny temat, szczególnie dla Ursusa, dzielnicy, w której znajduje się siedziba Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej i prowadzony przez nią Pensjonat Socjalny „Św. Łazarz”.

W lutym, w pierwszą środę miesiąca, w ramach „Wykazu słów wymyślonych” sympatycy poezji będą mieli okazję spotkać się z autorką opowiadań i wierszy, Ewą Dudziec. Autorka wydała również powieść kryminalną „Wizaż śmierci”. Następne spotkanie z tego cyklu, z Agnieszką Zajdowicz, odbędzie się 6 marca. Wiersze poetki można przeczytać m. in. na stronie www.szuflada.net

Na kolejne spotkanie z reportażem Biblioteka zaprasza 20 marca. Gościem Dyskusyjnego Klubu Książki będzie wówczas Agata Maksimowska, autorka książki „Birobidżań. Ziemia, na której mieliśmy być szczęśliwi”. Długo wyczekiwany reportaż ukaże się w serii wydawniczej „Sulina” Wydawnictwa Czarne. Autorka licznych artykułów naukowych, poświęconych tożsamości i dziedzictwu kulturowemu, prowadzi badania etnograficzne w krajach byłego ZSRR od 2001 roku.

Biblioteka serdecznie zaprasza także na spotkania z autorami literatury dziecięcej i młodzieżowej. Szczegółowy program wydarzeń znajduje się na stronie www.portal.bpursus.waw.pl

L. D

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.