sobota, 30 maja, 2020
Flesch Mazowsza

Górą dziewczyny z Ruśca

Celem odbywającego się w sobotę 12 stycznia turnieju była popularyzacja gry w piłkę ręczną wśród dzieci i młodzieży, jako formy aktywnego spędzenia wolnego czasu a także współpraca i umocnienie więzi między szkołami z powiatów: grodziskiego i pruszkowskiego.

Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej z Ruśca pod wodzą trenera piłki ręcznej Patrycji Młynarskiej, w półfinale pokonały Szkołę z Michałowic 12:1 a w finale Szkołę z Podkowy Leśnej 11:5. Najlepszą bramkarką została Lila Klimczuk z tej samej szkoły.

Na listę strzelczyń wpisały się: w meczu z Michałowicami: Diana Przewłocka – 5; Lija Fortuna – 4; Ola Sudoł – 2 i Julia Leszczyńska – 1. W spotkaniu z Podkową Leśną: Diana Przewłocka – 5; Lija Fortuna – 2; Ola Sudoł – 2; Julia Leszczyńska – 1 i Anita Mlekicka – 1. Ponadto w drużynie z Ruśca wystąpiły: Lila Klimczuk – bramkarz; Ola Nowakowska i Oleńka Niska.

Chłopcom z Ruśca nie wiodło się już tak dobrze. W pierwszym meczu grali z faworytem turnieju prywatna szkołą z Podkowy Leśnej i przegrali 9:16, później z Michałowicami też przegrana 7:10. Natomiast w meczu o trzecie miejsce zwyciężyli samorządową szkołę z Podkowy Leśnej 12:8.

W pierwszym meczu bramki zdobywali: Oliwier Zalesiński – 4; Damian Tobis – 2; Jakub Sojka – 2 i Artur Króliczek – 1. W meczu z Michałowicami: Damian Tobis – 3; Oliwier Zalesiński – 2; Jakub Sojka – 1 i Artur Króliczek – 1. Na listę strzelców w meczu o trzecie miejsce wpisali się: Damian Tobis – 6; Oliwier Zalesiński – 3; Jakub Sojka – 2 i Krzysztof Andrzejewski – 1. Zagrali jeszcze:

Sebastian Tądera – bramkarz i Kacper Szustak.

Wszystkich chętnych zapraszamy na treningi we wtorki (15.30 – 16.30) i w środy (15.30 – 16.30) do Hala Szkoły Podstawowej w Ruścu, ulica Osiedlowa 72.

Najbliższe zawody już w lutym Turniej w Michałowicach i rozgrywki Gminne i Powiatowe w piłce ręcznej w Hali w Ruścu a jeszcze w styczniu dokładnie 19 stycznia, rusza runda rewanżowa Ligi Młodzieżowej dziewcząt.

ZAPRASZAMY!!!

Prezes UKS RUSIEC

Jacek Nowocień – trener PZLA

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.