wtorek, 7 lipca, 2020
Flesch Mazowsza

27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Nie tak chciałam się dzielić z Państwem tegorocznym Finałem WOŚP, nie w taki sposób zrelacjonować tak doniosłe wydarzenie.

Niestety życie napisało scenariusz jakiego się nie spodziewaliśmy…

Zespół redakcyjny Flesch Mazowsza zapewne jak wszystkie media w Polsce i na świecie przede wszystkim składa najszczersze kondolencje rodzinie, mieszkańcom Gdańska oraz współpracownikom Pana Prezydenta Pawła Adamowicza.

Niewyobrażalna tragedia jaka wydarzyła się podczas tegorocznego finału WOŚP w Gdańsku dotknęła nas wszystkich i zawsze już pozostanie w naszej pamięci.

Jednak Pan Prezydent był tam po to by zaznaczyć swoje poparcie dla działalności Jurka Owsiaka, po to by pokazać jak wielkie i podniosłe jest to wydarzenie.

Dziękujemy Panie Prezydencie… Dalej będziemy grać za Pana…Z Panem w sercach…

Musimy zaznaczyć jednak jak pięknie graliśmy wszyscy, ponad podziałami zbieraliśmy dla „DZIECI MAŁYCH I BEZ FOCHA’’. Łącznie do chwili obecnej zebraliśmy 92 143 798 zł a to jeszcze nie koniec, nadal trwają licytacje. Pobijemy rekord.

Mazowsze też zagrało głośno, bardzo głośno

I tu np.jak relacjonuje Rafał Nowak członek sztabu w Błoniu ich sztab pod przewodnictwem Heleny Szymańskiej oraz jej męża Jerzego wraz z zaprzyjaźnionymi sztabami z Leszna i Zaborowa łącznie zebrali około 130 000 zł. Trzeba też podkreślić, że dla Państwa Szymańskich był to 25 finał. Gratulujemy wytrwałości, wielkiego serca i życzymy kolejnych sukcesów.

Sztabem, który zebrał największą kwotę w Pruszkowie był sztab przy Szkole Podstawowej nr 2 pod przewodnictwem Doroty Rybarczyk. 70 wolontariuszy uzbierało 79 619, 15 zł. Na ten sukces złożyli się wszyscy uczniowie szkoły i ich rodzice.

– Dzieci i rodzice przynieśli mnóstwo rzeczy na licytację: zabawki, pluszaki, gry, puzzle, książki i kolorowanki. Dla wolontariuszy słodycze, ciasta, kawę i herbatę. Jestem niesamowicie dumna z moich dzieci – mówi nam Anita Baińska – Trzebińska wychowawczyni klasy I E.

WIELKIE BRAWA!!!

Pani Dorotka mówi nam, że było cudownie, mnóstwo darczyńców, wielu (ponad 30) zarejestrowanych dawców krwi. Wspaniały gest Pana Prezydenta miasta Pruszkowa – Pawła Makucha, który wystawił na licytację dzień bycia Prezydentem naszego miasta. W SP 2 wygrał Dyrektor Marek Śrębowaty, w SP 8 Paweł Kędzierski, a w SP 10 Beata Polakiewicz.

Pani Dorotka po zakończeniu imprezy w szkole pojechała rozliczyć się do sztabu głównego w Warszawie.

-Jak wrażenia?

-Coś niesamowitego, tam dopiero czuje się klimat Wielkiej Orkiestry. Jurek jest wspaniały, daje niesamowitą energię.

Wspaniały wynik osiągnął też Żyrardów – 190 711,71 zł i Grodzisk Mazowiecki – 147 431,12 zł, Jaktorów – 31 432,68 zł, Podkowa Leśna około 27 000 zł, w Piastowie zebrano 36 722,85 tj. o 7 tys. zł więcej niż rok temu. W pruszkowskich placówkach zebrano ponadto: w SP nr.10 – 54 354,84 zł, w SP nr 8 – 16 636,25 zł.

Kwota główna imponuje już w tej chwili a to jeszcze nie jest koniec. Nadal trwają licytacje. Całym sercem jesteśmy z Jurkiem Owsiakiem i jego fundacją. Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej.

Katarzyna Włodarczyk

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.