wtorek, 7 lipca, 2020
Flesch Mazowsza

Zapraszamy na 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

13 stycznia 2019 roku odbędzie się kolejny już 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom.

Dziś w Polsce funkcjonuje blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

Gramy już 27 raz, mnóstwo sztabów w całej Polsce rozpoczęło już ostateczne odliczanie do wielkiego finału. Zgłosili się wolontariusze, darczyńcy przekazali przedmioty na licytację, nadal przybywa chętnych, chcących dołożyć swoją cegiełkę.

To magiczne wydarzenie co roku łączy już ludzi z całego świata, zgłosiły się sztaby między innymi ze Stanów Zjednoczonych, Japonii, Indonezji, Australii, Belgii, Norwegii, Francji, Niemiec, Węgier i wielu innych krajów.

Można przekazywać rzeczy na licytację, można wrzucić „grosik” do puszki, można też zgłosić się jako wolontariusz. Sposobów aby pomóc jest naprawdę mnóstwo a każdy jest tak samo dobry.

Nasza redakcja współpracuje ze Sztabem nr: 3284 w Szkole Podstawowej nr 2 w Pruszkowie, ul. Jasna 2 gdzie szefem sztabu jest Pani Dorota Rybarczyk.

Tam już dzisiaj mają pełne ręce roboty i czuć tę radosną atmosferę. W imieniu Pani Dorotki dziękuję za każdą pomoc i każdą rękę na pokładzie.

Gdyby ktoś z Państwa chciał przekazać jakieś przedmioty na licytację można to zrobić osobiście pozostawiając przedmioty w szkole, można przynieść do redakcji Flesch Mazowsza lub jeśli nie możecie Państwo z różnych przyczyn zrobić tego osobiście przyjedziemy i odbierzemy te rzeczy od Państwa.

Oczywiście nie jest to jedyny sztab w Pruszkowie. Na chwilę obecną mamy zarejestrowane 5 sztabów a ich lokalizacje możecie Państwo sprawdzić na stronie WOŚP https://www.wosp.org.pl/final/sztaby.

Gramy również w Piastowie, Brwinowie, Milanówku, Grodzisku Mazowieckim i Nadarzynie.

Gorąco zachęcam do udziału w tym pięknym i wielkim wydarzeniu.

Tego dnia nikomu nie jest zimno, nikt nie marznie, wszyscy rozgrzani Wielkimi Czerwonymi Sercami jesteśmy razem z tymi, którzy dzięki nam kiedyś będą kwestować dla kolejnych potrzebujących pomocy.

Pamiętajcie Drodzy Państwo, że każda mijająca Was karetka ze serduszkiem WOŚP śpieszy na pomoc takę dzięki Wam, że każdy inkubator z serduszkiem codziennie ratujący życia najmniejszych ratuje je dzięki Wam. Każda nawet najmniejsza pomoc mierzona jest kilometrami.

Flesch Mazowsza gra z Orkiestrą Jurka Owsiaka do końca świata i o jeden dzień dłużej.

Zagrajmy razem

Katarzyna Włodarczyk

POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE Gramy dla dzieci małych i bez focha – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.