wtorek, Czerwiec 25, 2019
Flesch Mazowsza

Bilet metropolitalny dla Pruszkowa i Nadarzyna

Marcin Giziński Październik 12, 2018 Różności, Wiadomości

Od października mieszkańcy Pruszkowa mogą korzystać ze zniżek na zakup biletów okresowych w ramach programu Warszawa+. System od kilkunastu dni działa także w Nadarzynie.

W ramach porozumienia Warszawa+ samorządy gmin, które mają podpisaną stosowną umowę z władzami stolicy dokładają się do biletów osób płacących podatki w tych gminach. Porozumienie zakłada trzy poziomy dofinansowania tzw. biletu metropolitalnego przez gminy i trzy rodzaje biletów: Bilet Warszawa+1, Bilet Warszawa+2 oraz Bilet Warszawa+3, zależnie od oferty wybranej przez samorządy.

Obecnie pasażerowie za 30-dniowy bilet imienny normalny ważny w dwóch strefach muszą zapłacić 180 zł, za bilet kwartalny zaś – 460 zł. W ofercie Warszawa+1 mieszkańcy zapłacą odpowiednio 166 zł i 406 zł. Bilety w taryfie Warszawa+2 będą kosztować odpowiednio 150 zł i 390 zł.

Najwięcej dopłacają do biletów samorządy, które skorzystają z oferty Warszawa+3. Ich mieszkańcy za 30-dniowy imienny bilet normalny ważny w dwóch strefach zapłacą jedynie 120 zł, a za 90-dniowy bilet – 330 zł. W ofercie obowiązują takie same ulgi jak w normalnej ofercie ZTM. Tańsze bilety programu Warszawa + mogą być kodowane wyłącznie na spersonalizowanej Warszawskiej Karcie Miejskiej. Zakup biletów jest możliwy w tzw. „pop-ach” lub punktach obsługi pasażera ZTM.

Do gmin objętych porozumieniem Warszawa+ dołączył Pruszków i Nadarzyn. Od 1 października posiadacze Pruszkowskiej Karty Mieszkańca za bilety okresowe płacą mniej. Pruszków dołączył do taryfy Warszawa+2, co oznacza, że mieszkańcy za bilet 30-dniowy imienny normalny ważny w dwóch strefach zapłacą 150 zł, zaś za bilet 90-dniowy – 390 zł. Różnicę w cenie biletów pokryje Miasto Pruszków.

Kilka dni wcześniej do programu Warszawa+ przystąpił Nadarzyn. Warunkiem skorzystania ze zniżek dla mieszkańców Nadarzyna jest posiadanie Karty Nadarzyniaka. Gmina Nadarzyn dofinansowuje ofertę zgodnie z najkorzystniejszą taryfą – Warszawa+3. Oznacza to, że za 30-dniowy imienny normalny bilet ważny w dwóch strefach mieszkańcy Nadarzyna zapłacą 120 zł, zaś za bilet 90-dniowy – 330 zł.

Kinga Rochalska

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.