wtorek, Czerwiec 25, 2019
Flesch Mazowsza

Ulga dla mieszkańców

Marcin Giziński Październik 12, 2018 Różności, Wiadomości

Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera wydał pozwolenie na budowę zachodniej obwodnicy Grodziska Mazowieckiego. Kolejnym krokiem będzie ogłoszenie przetargu na roboty budowlane.
Wojewoda Mazowiecki wydał decyzję o pozwoleniu na budowę tzw. obwodnicy zachodniej. Obwodnica, o długości 7,4 km, będzie przebiegała na obszarze Grodziska Mazowieckiego, Natolina, Chlebni, Chrzanowa Dużego, Wólki Grodziskiej, Kozer, Kozerek i Kałęczyna. Projekt zakłada budowę, m.in.: dróg poprzecznych i skrzyżowań, mostu i wiaduktów oraz budowę i przebudowę urządzeń infrastruktury technicznej.
Dzięki obwodnicy wyeliminowany zostanie tranzyt z centrum miasta. Ponadto, trasa ograniczy wpływ transportu na środowisko i poprawi warunki życia mieszkańców.
– To ogromna ulga dla mieszkańców szczególnie Grodziska Mazowieckiego, gdzie codziennie bardzo dużo tirów przejeżdża przez centrum miasta – mówi Zdzisław Sipiera, wojewoda mazowiecki.
Kolejnym krokiem będzie ogłoszenie przetargu na wykonanie obwodnicy przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich.
– Budowę można rozpoczynać jak najszybciej, jako że jest to decyzja oparta na natychmiastowym wykonaniu. Nie jest tak, że będzie czekała na uprawomocnienie czy na dodatkowe dokumenty. Decyzja jest podpisana i może być wykonywana bezzwłocznie – podkreśla Zdzisław Sipiera.

Kinga Rochalska
Fot. mat. pras.

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.