sobota, 25 stycznia, 2020
Flesch Mazowsza

Nowy zielony zakątek

W sąsiedztwie pruszkowskiego Parku Żwirowisko, w miejscu dawnego parkingu, powstanie nowy teren rekreacyjny. O ostatecznym kształcie zielonego zakątka zadecydują mieszkańcy Pruszkowa.

Władze Pruszkowa planują zagospodarować teren przy ul. Latter w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Żwirowisko. W tym celu przygotowane zostały trzy wstępne koncepcje zagospodarowania terenu. Wśród proponowanych rozwiązań jest m.in. budowa siłowni plenerowej, wielofunkcyjnego boiska, czy też wydzielonych miejsc do gry w piłkę nożną i tenisa. Z uwagi na zróżnicowane oczekiwania dotyczące sposobu zagospodarowania terenu oraz funkcji jaką ma on pełnić, zdecydowano o przeprowadzeniu konsultacji z mieszkańcami.

Koncepcje zostały wyłożone do wglądu w Administracji Osiedla przy ul. Lalki, w Przedszkolu Miejskim nr 13 oraz w Urzędzie Miasta Pruszkowa, a także opublikowane na stronie internetowej miasta. Mieszkańcy do dnia 14 września mogli oglądać koncepcje zagospodarowania terenu, a następnie oceniać projekty w ankiecie. Po zapoznaniu się z opiniami i sugestiami mieszkańców dotyczącymi sposobu zagospodarowania terenu w miejscu dawnego parkingu oraz funkcji jaką ma pełnić, Prezydent Pruszkowa Jan Starzyński zdecydował o przygotowaniu czwartej koncepcji zagospodarowania terenu.

– Będzie ona uwzględniała oczekiwania mieszkańców – osób starszych i młodzieży. Po przygotowaniu dodatkowej koncepcji zagospodarowania terenu odbędzie się spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami – czytamy w komunikacie prasowym pruszkowskiego Urzędu.

Kinga Rochalska

Fot. www.pruszkow.pl

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.