wtorek, 7 lipca, 2020
Flesch Mazowsza

GRODZISK MAZOWIECKI. Otwarcie nowego parkingu „Parkuj i jedź”

Po kilkumiesięcznym opóźnieniu już wkrótce zostanie otwarty wielopoziomowy parking przy ul. Żydowskiej w Grodzisku Mazowieckim. Zmieści się na nim aż 300 samochodów i 100 rowerów.

Zgodnie z pierwotnymi założeniami, parking przy ul. Żydowskiej w Grodzisku Mazowieckim miał być gotowy w czerwcu. Budowa, z uwagi na problemy wykonawcy z pozyskaniem materiałów niezbędnych m.in. do wykonania elewacji garażu oraz konflikt między projektantem a wykonawcą, opóźniła się jednak o kilka miesięcy.

Na szczęście, prace wykończeniowe powoli dobiegają końca. Jak zapowiadają władze miasta, otwarcie obiektu zaplanowano na 14 października o godz. 16.

Inwestycja ma ułatwić przesiadkę osobom, które na grodziskim dworcu PKP będą chciały przesiąść się z samochodu do pociągu. Na czterech poziomach parkingu będzie można zostawić aż 300 samochodów i 100 rowerów.

Ponadto zostaną przygotowane stacje do ładowania aut elektrycznych, a także wypożyczalnia rowerów.

Rada miejska zdecydowała, że dla pasażerów komunikacji publicznej korzystanie z obiektu będzie bezpłatne. Inne osoby zapłacą za korzystanie z parkingu po upływie dwóch godzin postoju.

Kinga Rochalska

Fot. www.grodzisk.pl

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.