wtorek, 21 stycznia, 2020
Flesch Mazowsza

„Gwiazdy Zwierzętom”, czyli adoptuj pieska!

Tegoroczne Święto Miasta w Milanówku, obok wielu inicjatyw artystycznych i naukowych dla mieszkańców, zapewniło również atrakcje milanowskim czworonogom, zarówno tym, które stawiły się z właścicielami, jak i tym, które dopiero oczekują na swoją rodzinę w Milanowskim Schronisku.

9 września przy ul. Warszawskiej już od rana rozpoczął się blok wydarzeń adresowanych do miłośników psów. Przybyło mnóstwo rodzin ze swoimi pupilami, można było podziwiać pieski wszelkich ras i rozmiarów. Co odważniejsi właściciele mieli okazję zaprezentować swoich ulubieńców na scenie, do czego zachęcały drobne psie upominki.

Było mnóstwo praktycznych porad, przydatnych w opiece nad czworonogami. Pani Komendant Straży Miejskiej sympatycznie apelowała o sprzątanie po swoich pupilach, które podczas spaceru zanieczyszczą naszą wspólną przestrzeń miejską i rozdawała praktyczne pojemniczki z torebkami „na psie kupy”.

Pani weterynarz zwracała uwagę na baczne obserwowanie swoich ulubieńców, u których pozornie zwyczajne „posmutnienie” może sygnalizować rozpoczynające się problemy zdrowotne. Treser z „Wesołej Łapki” zaprezentował podstawowe zasady szkolenia psów rodzinnych. Punktem wyjścia jest dobry kontakt ze zwierzakiem, czyli wzbudzenie w psie zainteresowania dla nas, by nabrał ochoty do współpracy. Kolejnym krokiem jest cierpliwość – przeciętny pies potrzebuje ok. 50/60-ciu powtórzeń polecenia, żeby zrozumieć nasze oczekiwania wobec niego.

W samo południe rozpoczęła się akcja adopcyjna Milanowskiego Schroniska, wspierana przez zaproszone gwiazdy mediów i aktorów popularnych seriali, którzy prywatnie są miłośnikami psów i angażują się w pomoc dla nich. Do Milanówka przyjechał m.in. dziennikarz Jarosław Kret i aktorka Małgorzata Potocka. Przybyli goście prezentowali zwierzaki szukające kochającego domu, opowiadali ich niewesołe historie i zachęcali milanowian do adopcji piesków.

Tekst i foto: (PS)

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.