środa, Czerwiec 19, 2019
Flesch Mazowsza

Tężnia solankowa w Piastowie

Marcin Giziński Wrzesień 14, 2018 Kultura, Różności, Wiadomości

W Piastowie powstała pierwsza w okolicy tężnia solankowa. Zbudowana jest ona z drewna iglastego, gałązek brzozowych i urządzeń do pompowania solanki.

W parku im. B. i J. Sokorskich przy MOSiR w Piastowie stanęła pierwsza w okolicy tężnia solankowa. Inhalacje solankowe dostarczają organizmowi wielu niezbędnych mikroelementów i pomagają skutecznie walczyć z wieloma chorobami. Sekret kryje się w konstrukcji tężni leczniczej.

Zbudowana jest ona z drewna iglastego, gałązek brzozowych i urządzeń do pompowania solanki. W konstrukcji wytwarza się aerozol bogaty w liczne mikroelementy, takie jak jod, brom, wapń, magnez, potas, żelazo, sód. Inhalacje solankowe wspomagają profilaktykę i leczenie m.in. nieżyty górnych dróg oddechowych, zapalenie oskrzeli oraz zatok, niedoczynność tarczycy, stres, ogólne wyczerpanie.

W piastowskiej tężni zastosowano oryginalną solankę z Zabłocia. Wydobywana jest ona od ponad 120 lat z odwiertów „KORONA” w miejscowości uzdrowiskowej Zabłocie Solanka z głęboko położonych złóż wód leczniczych solanek jodkowych. Jest to naturalny surowiec o potwierdzonych właściwościach leczniczych, przeznaczony do pielęgnacji zdrowia i urody – opisuje piastowski urząd.

Kinga Rochalska

Fot. www.piastow.pl

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.