poniedziałek, 23 maja, 2022
Flesch Mazowsza

Ursus. Pierwszy plac zabaw dla dorosłych już w grudniu!

W stołecznej dzielnicy Ursus powstaje pierwszy plac zabaw dla dorosłych. Sprzęt będzie jak dla dzieci, tylko w rozmiarze XL: szerokie huśtawki, wysokie zjeżdżalnie, ściana do rysowania.

Zarząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy 20 października b.r. podpisał umowę z wykonawcą na realizację dwóch projektów z budżetu partycypacyjnego : Placu Zabaw dla Dorosłych oraz Fitness Parku. Pomysłodawczyni, mieszkanka Ursusa, dwukrotnie zgłaszała swój pomysł do władz dzielnicy, za pierwszym razem projekt przepadł, bo był finansowo niedoszacowany. Ale to już pewne, pierwszy plac zabaw dla dorosłych w Polsce powstanie do końca tego roku. Oba projekty zostaną zrealizowane na jednej działce, przy ul. Rakuszanki. Termin zakończenia budowy planowany jest na 5 grudnia b.r..

W ramach projektów realizowanych z budżetu obywatelskiego w Ursusie powstanie nowatorska strefa rekreacyjna dla dorosłych z placem zabaw w rozmiarze XL oraz Fitness Parkiem. Plac Zabaw dla Dorosłych (PZDD) oraz Fitness Park powstaną przy ul. Rakuszanki (Ursus – Gołąbki), na obszarze ponad 400 m2. Koszt inwestycji to 277 044,44 zł.

Na terenie PZDD znajdą się urządzenia zabawowe przystosowane dla dorosłych: huśtawka wieloosobowa, duże krzesło z kółkami gimnastycznymi oraz zjazdem strażackim, siedzisko –palenisko z dwoma huśtawkami wahadłowymi, komoda z szufladami oraz zjeżdżalnią, wieloosobowa huśtawka wagowa, zjazd linowy – tyrolka, kłoda do siedzenia oraz trampolina, piaskownica modułowa i urządzenia siłowni plenerowej.

Plac będzie oświetlony i ogólnodostępny, a na jego terenie w ramach programu „Milion drzew dla Warszawy” dzielnica posadzi 36 nowych drzew. Miejsce do zabawy dla dorosłych ma otwarte dla mieszkańców przez całą dobę, jednak trzeba będzie w nim przestrzegać wewnętrznego regulaminu, aby unikać sytuacji użytkowania w niewłaściwy sposób lub niszczony.

Zdaniem autorów, projekt jest odpowiedzią na zapotrzebowanie dorosłych w zakresie przebywania na świeżym powietrzu w celu spędzenia czasu z innymi, odreagowania, zrobienia czegoś innego, czegoś czego na co dzień robić nie mamy jak i gdzie. Na świecie taka potrzeba została zauważona i powstały place zabaw dla dorosłych w USA, Australii, Niemczech, Holandii, Francji.

Ewelina Wielgat
Foto. www.ursus.warszawa.pl

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.