środa, 12 sierpnia, 2020
Flesch Mazowsza

Ułatwienie dla pasażerów WKD

W Otrębusach powstanie parking „Parkuj i Jedź”. Ma to być ułatwienie dla osób, które z własnego środka komunikacji będą chciały przesiąść się do składu Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

Przy ul. Natalińskiej w Otrębusach, w pobliżu stacji WKD, obecnie funkcjonuje „dziki parking”. Wielu pasażerów kolejki codziennie pozostawia tu swoje samochody, motocykle i rowery. Gmina Brwinów postanowiła w tym miejscu zorganizować parking „Parkuj i Jedź”, który będzie punktem przesiadkowym dla pasażerów WKD oraz miejskiej komunikacji autobusowej. W tym celu miasto kupiło teren przy stacji WKD o powierzchni ponad 5 tys. m kw. oraz pozyskało ponad 723 tys. zł unijnego dofinansowanie na wybudowanie parkingu. Zawarto także porozumienie z WKD w sprawie budowy częściowo na terenie kolejowym.

– Gmina Brwinów otrzymała dofinansowanie w wysokości ponad 723 tys. zł na budowę parkingu „Parkuj i Jedź” w rejonie przystanku WKD w Otrębusach. To 80% kosztów kwalifikowanych, a 60% całkowitych kosztów przedsięwzięcia – mówi Arkadiusz Kosiński, Burmistrz Brwinowa.

W ramach projektu „Budowa parkingu Parkuj i Jedź w Otrębusach” przewidziane są 42 miejsca postojowe dla samochodów osobowych, w tym dwa miejsca przeznaczone dla osób niepełnosprawnych oraz zadaszone miejsca na 22 rowery.

Aby ułatwić poruszanie się na terenie parkingu, zaplanowana została droga manewrowa zakończona okrągłym placem manewrowym połączonym zjazdem z ul. Natalińskiej oraz ciąg pieszo-rowerowy. Przewidziano również parkingowy system kontroli dostępu, monitoring, oświetlenie, a także ustawienie przenośnej toalety oraz koszy na śmieci.

W rejonie parkingu na wysokości drogi wojewódzkiej powstanie przejście dla pieszych wraz z przejazdem dla rowerów. W tym roku zaplanowano opracowanie dokumentacji projektowej. Prace nad budową parkingu mają rozpocząć się i zakończyć w 2019 roku.

Kinga Rochalska

Fot. www.brwinow.pl

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.