sobota, 30 maja, 2020
Flesch Mazowsza

PRUSZKÓW. Rozbudują drogę wojewódzką nr 719

W nocy z 2 na 3 listopada rozpocznie się rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 719 w Pruszkowie na odcinku od ulicy Bohaterów Warszawy do ulicy Partyzantów. Kierowcy muszą przygotować się na znaczne utrudnienia, które potrwają do sierpnia 2017 r.

Przewężenie drogi wojewódzkiej nr 719 w Pruszkowie od dawna sprawia, że komunikacja z centrum Pruszkowa w godzinach szczytu jest bardzo utrudniona. Przez lata Samorząd Województwa Mazowieckiego, do którego należy droga, obiecywał poszerzenie tego 800 – metrowego odcinka. Obietnice wreszcie zaczynają się spełniać.

Remont tego fragmentu Al. Jerozolimskich w Pruszkowie rozpocznie się w nocy z 2 na 3 listopada. W jego trakcie kierowców czekają zmiany w organizacji ruchu i spore utrudnienia. Wyłączony z ruchu zostanie odcinek między skrzyżowaniami z ul. Bohaterów Warszawy oraz z ul. Partyzantów. Na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 719 z ul. Bohaterów Warszawy będzie przeprogramowana sygnalizacja świetlna.

Objazd zostanie poprowadzony ulicami Bohaterów Warszawy i Partyzantów. Dla kierowców jadących do Pruszkowa od strony Warszawy przygotowana będzie alternatywna trasa przez ulicę Regulską w Regułach i dalej przez Pęcice. Wykonawca, firma Strabag, przygotuje również tymczasowe przejścia dla pieszych. Inaczej będą musiały poruszać się jednak samochody ciężarowe.

– Samochody o masie powyżej 3,5t jadące od strony Grodziska Mazowieckiego będą kierowane drogą wojewódzką nr 579 do węzła autostrady A2 w Grodzisku – mówi Monika Burdon, rzecznik prasowy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Inwestycję podzielono na dwa etapy. W ramach pierwszego etapu zmodernizowane zostaną wszystkie instalacje podziemne, w tym magistrala wodociągowa w Al. Jerozolimskich. Wykonawca wymieni również grunt pod drogą. Kolejny etap obejmie przebudowę skrzyżowań.

– Prace zakończą się pod koniec sierpnia 2017 roku – komentuje Monika Burdon.

Tekst i foto:

Kinga Rochalska

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.