poniedziałek, 25 maja, 2020
Flesch Mazowsza

Bogata, letnia oferta

Wraz z zakończeniem roku szkolnego wystartowały „Ale Wakacje!” zorganizowane przez Milanowskie Centrum Kultury. Różnorakie wydarzenia trwać będą do końca lipca/sierpnia, odbywają się codziennie, uczestnictwo we wszystkich jest bezpłatne. Atrakcje przewidziane są zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych.

Milanowskie „Ale Wakacje!” zorganizowane zostały w trzech lokalizacjach. Malowniczy i ukwiecony Park „Zielony Dołek” przy ul. Krótkiej 10 zaprasza dzieci w dni powszednie przedpołudniami – mogą wziąć udział w ciekawie zaprojektowanych warsztatach plastycznych, bajkowych i wspólnych wesołych zabawach.

W kolejne niedziele organizowane są dziecięce koncerty lub przedstawienia teatralne, przewidziana jest też Rodzinna Potańcówka. W ostatnią sobotę lipca odbędą się ciekawe warsztaty zielarskie połączone z gotowaniem na bazie dzikich ziół jadalnych.

Miejskie Podwórko przy ul. Sportowej 70 B w dni powszednie uaktywnia się popołudniami – proponuje naukę tańca, zabawy taneczne, ruchowe i gimnastyczne, będą też warsztaty plastyczne i graficzne.

W piątki i soboty oferta Podwórka jest wyjątkowo szeroka, organizowane są popołudniowe słuchowiska dla dzieci, wieczorne imprezy i koncerty dla młodzieży i wszystkich chętnych oraz nocne Kino na Leżaku.

W sobotnie przedpołudnia przewidziane są warsztaty lalkarskie i teatralne oraz animacje dla dzieci. Zarówno na „Zielonym Dołku”, jak i na Miejskim Podwórku odbędą się sobotnie „Szachy dla każdego”.

Na Skwerze Stefana Starzyńskiego przy ul. Kościuszki w niedzielne wieczory organizowane są klimatyczne koncerty. W otoczeniu zieleni, a na wypadek niepogody pod rozłożystymi parasolami, posłuchać można dobrej muzyki na żywo. Będzie piosenka literacka, kapela folkowa oraz młodzi utalentowani wokaliści. Szczegółowy program „Ale Wakacje!” dostępny jest na stronie: www.mckmilanowek.pl

Tekst i foto: (PS)

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.