poniedziałek, 23 maja, 2022
Flesch Mazowsza

Alma zamknięta na stałe

Marcin Giziński 28 października, 2016 Wiadomości Brak komentarzy do Alma zamknięta na stałe

Na drzwiach pruszkowskiego sklepu Alma wywieszono kartkę z napisem „sklep nieczynny”. Właściciele Spółki potwierdzają, że popularny market został zamknięty na stałe.

Niespodziewane zamknięcie marketu Alma wywołało niemałe poruszenie wśród pruszkowian. Kilka dni temu zablokowano automatyczne drzwi wejściowe do placówki i wywieszono kartkę z napisem „sklep nieczynny”.

Powodem są problemy finansowe Spółki. Zarząd Alma Market złożył już do Sądu Rejonowego w Krakowie wniosek o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku. Jednocześnie Spółka podtrzymała złożony wcześniej wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego. Jest to forma postępowania restrukturyzacyjnego, którego celem jest reorganizacja działania firmy.

– Zgodnie z zapowiedzią i informacjami podawanymi w sprawozdaniach Spółki, placówki, które nie przynoszą odpowiednich przychodów będą ograniczane powierzchniowo lub zamykane – tłumaczy Monika Moskwa, rzecznik prasowy Alma Market S.A.

Tak właśnie stało się w przypadku nieprzynoszącego wystarczających zysków sklepu Alma w Pruszkowie. Podobny los spotkał sklep sieci znajdujący się w Piasecznie.

Jak podkreśla Monika Moskwa, rzecznik prasowy Alma Market S.A., Spółka umożliwiła załodze zmianę miejsca pracy na pozostałe sklepy sieci w Warszawie.

Tekst i foto:

Kinga Rochalska

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.