sobota, 30 maja, 2020
Flesch Mazowsza

Bezpieczne kąpieliska

W letnie, upalne dni mieszkańcy powiatu pruszkowskiego i powiatu grodziskiego będą mogli spędzić czas nad wodą. Sprawdziliśmy, gdzie w naszym regionie przygotowano wodne atrakcje.

Mieszkańcy powiatu pruszkowskiego już od 30 czerwca będą mogli korzystać ze strzeżonego kąpieliska znajdującego się u zbiegu ulic Mostowej i Zachodniej w Parku Mazowsze. Na terenie dawnych glinianek Hosera funkcjonować będzie strzeżony akwen do pływania dla dorosłych oraz brodzik dla dzieci o wymiarach 20×20 m.

Kąpielisko będzie czynne codziennie w godzinach 10.00 – 18.00 do 2 września. Dodatkowo na terenie parku działać będzie zaplecze kąpielowe z sanitariatami i pawilon medyczny, w którym w razie konieczności będzie można uzyskać pomoc. Za bezpieczeństwo mieszkańców na terenie kąpieliska będą odpowiadać ratownicy z miejskiej pływalniKapry”.

W tym roku nie wystartuje popularne niegdyś kąpielisko w Milanówku. Nowością będzie jednak kąpielisko w Grodzisku Mazowieckim na teranie Stawów Walczewskiego. Kąpielisko zostało oficjalne otwarte podczas niedzielnychWianków” (czytaj na str. 4).

O bezpieczeństwo będzie dbać trzech ratowników. Podobnie jak nad morzem będziemy wywieszać flagi. Przez około 10 godzin stawy będą pod okiem ratownikówmówi Mariusz Smysło, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grodzisku Mazowieckim.

Mieszkańcy naszego regionu już od 29 czerwca będą mogli także korzystać z uroków wyremontowanego kompleksu wypoczynkowego przy Zalewie Żyrardowskim. Plażowicze będą mogli korzystać z kąpieliska o wymiarach 100x50 m, a także brodzika dla dzieci w formie koła o powierzchni 314 m kw. Ponadto, w okolicy akwenu powstała przystań, wypożyczalnia sprzętu wodnego, plac zabaw oraz siłownia plenerowa.

Kinga Rochalska

Fot. www.zyrardow.pl

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.