czwartek, Maj 23, 2019
Flesch Mazowsza

Lato pełne atrakcji

Marcin Giziński Lipiec 3, 2018 Różności, Wiadomości

W czasie tegorocznych wakacji ośrodki kultury z powiatu pruszkowskiego, powiatu grodziskiego oraz Ursusa zorganizują półkolonie dla najmłodszych mieszkańców naszego regionu. Ponadto instytucje kultury (muzea, biblioteki) także przygotowały dla dzieci ciekawe propozycje. Jedno jest pewneatrakcji nie zabraknie.

Podwarszawskie ośrodki kultury podczas tegorocznych wakacji, jak co roku, zorganizują półkolonie dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy też do odwiedzania bibliotek i instytucji kultury, które także oferują najmłodszym wiele atrakcji.

Powiat pruszkowski

Miejski Ośrodek KulturyKamykw Pruszkowie od 25 czerwca do 20 lipca zaprasza dzieci na zajęcia organizowane pod hasłemHistorycznie i współcześnie z Panem Kleksem”. W planie przewidziano m.in. warsztaty naukowe, gry i zabawy na świeżym powietrzu, a także spacery i wyjazdy edukacyjne.

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie w pierwszym i ostatnim tygodniu wakacji zaprasza naLetnie Warsztaty Artystyczne z rzemiosłem i ekologią za pan brat” dedykowane dzieciom w wieku od 7 do 12 lat. Opłata za udział w pojedynczych warsztatach (1,5 h) wynosi 20 zł od osoby.

W Miejskim Ośrodku Kultury w Piastowie „Lato w mieście” trwać będzie od 25 czerwca do 27 lipca. Na dzieci czekają m.in. warsztaty artystyczne, warsztaty cyrkowe, zajęcia sportowe, a także projekcie filmów.

W lipcu (02.07 – 20.07) na półkolonie zaprasza także Nadarzyński Ośrodek Kultury. W Nadarzynie zorganizowane zostaną letnie warsztaty artystyczne. Tygodniowy koszt warsztatów wynosi 180 . Oprócz zajęć edukacyjnoartystycznych, wNOKprzewidziano także kilka wycieczek np. do sali zabawHulakulaiFarmy Pony”.

Dulag zaprasza

Muzeum Dulag 121 zaprasza wszystkie dzieci w wieku 7-11 lat na coroczne bezpłatne zajęcia organizowane w lipc. W tym roku odbędą się one pod hasłem Poznajemy i Budujemy”.

Przez dwa tygodnie, między 2 a 13 lipca, od poniedziałku do piątku w godz. 10 – 14 uczestnicy zajęć będą mogli poznać dzieje najważniejszych budowli stworzonych przez człowieka, a potem spróbują zbudować je sami. Dzień po dniu będą powstawać: świątynia egipska, labirynt, obóz wojskowy, twierdza, most, fabryka, teatr, zagroda, katedra i willa rzymska.

Powiat grodziski

W dniach 02.07 – 06.07 oraz 06.08 – 10.08 zajęcia w ramach akcjiLato w mieścieorganizuje Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim. W programie przewidziano m.in. szermierkę, zumbę, zajęcia plastyczne i animacyjne, a także gry planszowe. Bezpłatne zajęcia przewidziane dla dzieci z terenów gminy Grodzisk Mazowiecki.

W Milanówku od 25 czerwca do końca lipca trwać będzie akcjaAle wakacje”. Na mieszkańców czekają m.in. ciekawe warsztaty, spotkania, koncerty, potańcówki, karaoke i wspólne oglądanie filmów.

Program „Lato w mieście” oparty o zajęcia wyjazdowe organizuje Gminny Ośrodek Kultury „Okej” w Brwinowie. W planie przewidziano m.in. wycieczkę do Parku Rozrywki w Julinku, Term w Mszczonowie oraz Kopalni soli w Kłodawie.

Warszawa – Ursus

Dzieci z Ursusa wakacje będą mogły spędzić na zajęciach prowadzonych przez Ośrodek KulturyArsus”, a także Dom KulturyMiśi Dom KulturyKolorowa”.

Placówki przygotowują mnóstwo wydarzeń kulturalnych w tym m.in. warsztaty fotograficzne, kulinarne, origami, ceramiczne i plastyczne, a także zajęcia sportowe. W planach jest organizacja tygodnia zMagiąArt Uważności”, tygodnia projektowania z młodą projektantką, czy też tygodnia z rysunkiem manga. Wspólną integrację dopełnić ma akcjakulturalne podwórkaoraz projekcje filmowe w kinieUrsus”.

Biblioteki też zapraszają

Już od 2 lipca zaczyna się Lato w Bibliotece. W związku z tym w placówkach obowiązywać będą wakacyjne godziny otwarcia: poniedziałek, wtorek, środa w godz. 12.00 – 19.00; czwartki i piątki w godz. 9.00 – 16.00 (sobota nieczynne).

Biblioteka przy ul. Plutonu Torpedy zaprasza na cykl spotkań dla dzieci w wieku 5-10 lat zatytułowanych „Podróże z Nelą”. Będzie to blok spotkań podróżniczych, inspirowany serią książeczek dla dzieci o tym samym tytule. Spotkania są podzielone tematycznie i dotyczą krajów skandynawskich, śródziemnomorskich, azjatyckich, słowiańskich, arabskich, afrykańskich, europejskich oraz Ameryki Północnej i Południowej.

Mali czytelnicy będą także mogli wziąć udział w zajęciach plastycznych, grach planszowych, projekcjach filmowych z cyklu „Bliżej przyrody” oraz zajęciach tanecznych i muzycznych.

W filii Skorosze, codziennie w godzinach 12.00-13.00 odbywać się będzie wspólne czytanie dla najmłodszych, zajęcia plastyczne oraz muzyczno – ruchowe, a także kino obrazkowe i gry planszowe.

Na Gołąbkach, bibliotekarki, przez cały lipiec prowadzić będą zajęcia z cykluPoznajemy Parki Narodowe”, a w sierpniu prowadzić będą zajęcia pt. „W świecie wyobraźni czyli zabawy w biblioteczny teatr”.

W filii Niedźwiadek, w każdy poniedziałek dzieci będą mogły dowiedzieć się czegoś o systemach liczbowych, we wtorki – o liczbach kabalnych, środy będą pod znakiem origami, a w czwartki odbywać się będzie muzyczny poker. Tydzień kończyć będą piątkowe zabawy w wagonie podróżnym.

Zebrali: KR, (mg)

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.