wtorek, 21 stycznia, 2020
Flesch Mazowsza

PRUSZKÓW. Otwarcie Centrum Dziedzictwa Kulturowego

Zakończyła się budowa jednej z najważniejszych inwestycji miejskich w PruszkowieCentrum Dziedzictwa Kulturowego. Oficjalne otwarcie obiektu odbyło się 9 czerwca.

Centrum Dziedzictwa Kulturowego zostało wybudowane w Pruszkowie przy ul. Bohaterów Warszawy 4. Budowa obiektu wystartowała w listopadzie 2014 i trwała 38 miesięcy.

Nowoczesne centrum kultury

Obiekt łączy funkcje sportoworekreacyjne i kulturalne. W nowym, trzykondygnacyjnym budynku swoją siedzibę mają trzy instytucje: Centrum Kultury i Sportu, Miejski Ośrodek Kultury oraz Zespół Tańca LudowegoPruszkowiacy”. Całkowita powierzchnia tego gmachu wynosi 17118 m kw., natomiast powierzchnia użytkowa – 13041 m kw. Obiekt mieści w sobie salę widowiskową z 392 miejscami i zapleczem scenicznym, a także salę audytoryjną dla 210 widzów.

Dodatkowo zaprojektowane zostały sale rytmiki, baletu, muzyki, malarstwa i rzeźby, a nawet studio nagrań. Jest także przestrzeń przeznaczona na siłownię i fitness z kompleksem saun i boiskiem do ricocheta, najszybszej gry rakietowej oraz kompletnie wyposażona ścianka wspinaczkowa.

W części komercyjnej znajdują się sale konferencyjne i powierzchnie biurowe przeznaczone do wynajęcia oraz cześć restauracyjna. Do dyspozycji gości został także oddany nowoczesny parking naziemny i podziemny mieszczący ponad 300 samochodów.

Generalnym wykonawcą gmachu jest firma Strabag z Pruszkowa, zaś autorem projektu architektonicznegoBiuro Kontrapunkt VProjekt Polska. Co ciekawe, bryła architektoniczna obiektu nie jest przypadkowa. Zarówno elewacja, jak i elementy wewnątrz budynku nawiązują do unikatowego zagłębia metalurgicznego, które działało na tym obszarze w okresie późnolateńskim oraz za czasów wpływów rzymskich, czyli od II wieku p.n.e. do III wieku naszej ery.

Oficjalne otwarcie już za nami

Oficjalne otwarcie Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie odbyło się w sobotę, 9 czerwca. Oprócz samego zwiedzania obiektu nie zabrakło atrakcji dedykowanych mieszkańcom Pruszkowa. Zaprezentowano m.in. zajęcia sportowe, animacje dla dzieci i warsztaty o zdrowym żywieniu. Wydarzenie uatrakcyjniły występy artystyczne, taneczne, koncerty, a także pokaz filmu niemego z muzyką na żywo.

Wierzymy, że Centrum Kultury i Sportu spełni oczekiwania lokalnej społeczności. Stanie się miejscem, które łączy wielkie projekty i małe inicjatywy, skupia wokół siebie mieszkańców, stowarzyszenia, instytucje kultury i sportu. My ze swojej strony obiecujemy, że nie zabraknie nam odwagi w podejmowaniu twórczego ryzykapodkreśla Prezes Zarządu Centrum Kultury i Sportu sp. z o.o., Anna Dudziec.

W Centrum będą miały miejsce pokazy filmowe i spektakle teatralne, a także recitale, koncerty, widowiska muzyczne i cykliczne imprezy. Będą także organizowane planszówki, wieczory tematyczne, warsztaty oraz zajęcia i wydarzenia sportowe.

Tekst i foto: Kinga Rochalska

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.