niedziela, 26 stycznia, 2020
Flesch Mazowsza

PRUSZKÓW. Zakończyła się budowa Centrum Dziedzictwa Kulturowego

Zakończyła się budowa jednej z najważniejszych inwestycji miejskich w PruszkowieCentrum Dziedzictwa Kulturowego. Oficjalne otwarcie obiektu zaplanowano na 9 czerwca 2018 r.

Nowoczesne centrum kultury

Centrum Dziedzictwa Kulturowego zostało wybudowane w Pruszkowie przy ul. Bohaterów Warszawy 4. Budowa obiektu wystartowała w listopadzie 2014 i trwała 38 miesięcy.

Obiekt połączy funkcje sportoworekreacyjne i kulturalne. W nowym, trzykondygnacyjnym budynku swoją siedzibę będą miały trzy instytucje: Centrum Kultury i Sportu, Miejski Ośrodek Kultury oraz Zespół Tańca LudowegoPruszkowiacy”.

Całkowita powierzchnia tego trzykondygnacyjnego gmachu wynosi 17 118 m kw. natomiast powierzchnia użytkowa – 13041 m kw. Obiekt mieści w sobie salę widowiskową z 392 miejscami i zapleczem scenicznym, a także salę audytoryjną dla 210 widzów. Dodatkowo zaprojektowane zostały sale rytmiki, baletu, muzyki, malarstwa i rzeźby, a nawet studio nagrań. Jest także przestrzeń przeznaczona na siłownię i fitness z kompleksem saun i boiskiem do ricocheta, najszybszej gry rakietowej oraz kompletnie wyposażona ścianka wspinaczkowa.

Unikatowa architektura

W części komercyjnej znajdują się sale konferencyjne i powierzchnie biurowe przeznaczone do wynajęcia oraz cześć restauracyjna. Do dyspozycji gości zostanie także oddany nowoczesny parking naziemny i podziemny mieszczący ponad 300 samochodów.

Generalnym wykonawcą gmachu jest firma Strabag z Pruszkowa, zaś autorem projektu architektonicznegoBiuro Kontrapunkt VProjekt Polska. Co ciekawe, bryła architektoniczna obiektu nie jest przypadkowa. Zarówno elewacja, jak i elementy wewnątrz budynku nawiązują do unikatowego zagłębia metalurgicznego, które działało na tym obszarze w okresie późnolateńskim oraz za czasów wpływów rzymskich, czyli od II wieku p.n.e. do III wieku naszej ery.

Wkrótce otwarcie

Jak zapewnia Anna Dudziec, Prezes Centrum Kultury i Sportu Sp. z o.o., w Centrum będą miały miejsce pokazy filmowe i spektakle teatralne, a także recitale, koncerty, widowiska muzyczne i cykliczne imprezy. Będą także organizowane planszówki, wieczory tematyczne, warsztaty oraz zajęcia i wydarzenia sportowe.

Wierzymy, że Centrum Kultury i Sportu spełni oczekiwania lokalnej społeczności. Stanie się miejscem, które łączy wielkie projekty i małe inicjatywy, skupia wokół siebie mieszkańców, stowarzyszenia, instytucje kultury i sportu. My ze swojej strony obiecujemy, że nie zabraknie nam odwagi w podejmowaniu twórczego ryzykapodkreśla prezes Anna Dudziec.

Oficjalne otwarcie Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie planowane jest na 9 czerwca 2018 roku. Celem wydarzenia jest zaprezentowanie możliwości i wielofunkcyjności Centrum, dlatego wnętrza wszystkich obiektów będą otwarte dla mieszkańców. Sama impreza, z uwagi na duże zainteresowanie i wielkość kompleksu, będzie miała charakter plenerowy.

Kinga Rochalska

Fot. www.pruszkow.pl

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.