sobota, 30 maja, 2020
Flesch Mazowsza

Jest umowa na projekt nowej pływalni w Pruszkowie!

Na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Pruszkowie Zarząd Powiatu podpisał w środę 23 maja umowę na wykonanie dokumentacji projektowej budowy pływalni wraz pozwoleniem na budowę. To efekt decyzji z lutego tego roku, kiedy Radni Powiatu jednogłośnie wprowadzili do budżetu zapis otwierający drogę tej inwestycji.

Przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej wygrałoBiuro projektowe i nadzór budowlany mgr inż. Marcin Bartoś”. Powiat Pruszkowski ma otrzymać komplet dokumentów niezbędnych do rozpoczęcia budowy w terminie do 21 sierpnia tego roku.

Kibicujmy tej inwestycji, ponieważ nie tylko będą z niej korzystać mieszkańcy Pruszkowa i Piastowa, ale również będzie to miejsce, gdzie mam nadzieję wykształcimy przyszłych mistrzów sportu, sławiących Pruszków i Powiat Pruszkowski na cały światpowiedział Starosta Maksym Gołoś. Na inicjatywę budowy nowego obiektu pozytywnie zareagowali sami zainteresowani, czyli uczniowie i sportowcy: „Z perspektywy osoby trenującej pływanie zawodowo wiem, jak ważne jest moje przygotowanie. To przygotowanie na nowym obiekcie będzie dużo łatwiejsze, a tym samym wyniki będą łatwiejsze do osiągnięcia” – potwierdza Julia Koluch, pływaczka UKS Kapry Armexim Pruszków, Mistrzyni Polski oraz medalistka Mistrzostw Europy Juniorów.

Powiat Pruszkowski ubiega się o dofinansowanie budowy w ramachProgramu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportuedycja 2018”, prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. W nawiązaniu do projektu koncepcyjnego budowy pływalni szacujemy, że koszt jej budowy to ok. 19 milionów złotych, z czego dofinansowanie Ministerstwa może wynieść do 70% kosztów. Pływalnia ma posiadać 8 torów pływackich o długości 25 metrów wraz z trybuną widowiskową na minimum 200 osób, a jej projekt musi być uzgodniony z Polskim Związkiem Pływackim.

Wicestarosta Krzysztof Rymuza wyjaśnił, żeIdea budowy basenu narodziła się z dwóch przyczynprzepełnienia basenu Kapry i chęci wsparcia bardzo młodych, zdolnych sportowców”. Także Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Sportowych Łukasz Borkowski uważa, żeWłasny obiekt pozwoli wychować jeszcze większą liczbę reprezentantów Polski”.

Krzysztof Bukowski, Zastępca Naczelnika Biura Rady i Zarządu

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.