wtorek, Czerwiec 25, 2019
Flesch Mazowsza

Rysunki dla dzieci od dzieci

Marcin Giziński Maj 7, 2018 Edukacja, Kultura

W niedzielne popołudnie w brwinowskim Okej-u odbyły się warsztaty ilustratorskie w ramach projektu „Dzieci Dzieciom”. Dzieci rysowały ilustracje do książki charytatywnej, która trafi do dziecięcych oddziałów szpitalnych, domów dziecka i bibliotek.

Koordynatorem projektu jest Wydawnictwo „Sofijka”, którego siedziba mieści się właśnie w Brwinowie. Specjalizuje się ono w wydawaniu książek edukacyjnych, wspomagających naukę czytania u najmłodszych. W ofercie „Sofijki” są również kreatywne warsztaty wspólnego tworzenia książki oraz spotkania edukacyjno-literackie dla dzieci.

Ideą książki „Dzieci Dzieciom” jest, aby zarówno autorami tekstów, jak i ilustracji były dzieci. Spośród wielu bajek napisanych i nadesłanych przez dzieci, do książki wybrano 32, według kryterium oryginalności pomysłu i wysokiego poziomu językowego.

Podczas brwinowskich warsztatów ilustratorskich najmłodszym odczytano 4 bajki, zatytułowane: „Smocza Gwiazda”, „Błękit fali”, „Niezwykła przygoda Sary” i „Bajka o ślimaku”. Dzieci mogły zilustrować temat, który je zainteresował, przy pomocy kredek ołówkowych, pasteli olejnych i suchych, flamastrów i długopisów żelowych.

Rysunki, tworzone pod okiem i doradztwem ilustratorki Wydawnictwa „Sofijka”, wykorzystane zostaną jako ilustracje do książki charytatywnej, do jej promocji i podczas premiery książki, która odbędzie się 8 września.

Tekst i foto: Sylwia Pańków

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.