poniedziałek, Kwiecień 22, 2019
Flesch Mazowsza

Uważaj na przejazdach!

Marcin Giziński Kwiecień 13, 2018 Różności, Wiadomości

Niemal 99 proc. wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych w 2017 r. to efekt lekceważenia przez kierowców znaku stop, czerwonych świateł sygnalizatorów i wjazdów pod opadające rogatki. Policjanci i funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei apelują o zachowanie większej ostrożności na przejazdach.

W marcu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i Straży Ochrony Kolei przy współpracy z policją zorganizowały akcję mającą na celu zwiększenie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo – drogowych. Funkcjonariusze m.in. wykorzystując mobilne centra monitoringu SOK, sprawdzili czy kierowcy i piesi stosują się do znaków i przepisów ruchu drogowego, nie pomijają znaków stop i nie wjeżdżają na przejazd, gdy nie ma możliwości zjazdu.

Kampania społeczna PKP PLK

Statystyki są zatrważające. Niemal 99 proc. wypadków na przejazdach kolejowo – drogowych w 2017 r. to efekt lekceważenia przez kierowców znaku stop, czerwonych świateł sygnalizatorów, wjazdów pod opadające rogatki. Dlatego, w ramach kampanii społecznej PKP PLK S.A., Bezpieczny Przejazd – „Szlaban na ryzyko!” prowadzone są działania, by zwiększyć odpowiedzialność kierowców i ograniczyć liczbę zdarzeń na przejazdach.

– Wykorzystujemy różne działania, od edukacji w szkołach po szkolenie instruktorów nauki jazdy, by zwiększać poziom bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo – drogowych. Odpowiedzialne zachowanie kierowców, pozbawione brawury i ryzyka, jest gwarancją bezpieczeństwa – mówi Marek Olkiewicz, wiceprezes PKP PLK S.A.

Bezpieczniejsze przejazdy na Włochach

Co więcej, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z roku na rok ogranicza liczbę przejazdów kolejowo – drogowych, a także zwiększa bezpieczeństwo na istniejących przeprawach. Już wkrótce bezpieczniej będzie na dwóch przeprawach w naszym regionie.

Na warszawskich Włochach, przy ulicy Poronińskiej, na przejeździe pomiędzy stacjami Warszawa Główna Towarowa a Warszawa Al. Jerozolimskie, PKP PLK S.A. zamontuje samoczynną sygnalizację przejazdową oraz nowe oświetlenie. Wymieniona będzie także nawierzchnia drogi i tory. W związku z pracami pomiędzy 26 a 30 maja samochody będą przejeżdżały przez przejazd wahadłowo.

Ponadto, na przejeździe przy ulicy Królowej Bony również zainstalowana zostanie samoczynna sygnalizacja przejazdowa i nowe oświetlenie. Prace nie będą miały wpływu na ruch lokalny i ruch pociągów.

Kinga Rochalska

(na podstawie mat. pras.)

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.