poniedziałek, Kwiecień 22, 2019
Flesch Mazowsza

Każdemu Przydasię

Marcin Giziński Kwiecień 13, 2018 Różności, Wiadomości

8 kwietnia w brwinowskim Parku Miejskim odbył się pierwszy w tym roku plenerowy Targ Przydasiów. Pogoda szczęśliwie dopisała, było słonecznie i ciepło.

Targi Przydasiów wpisały się już w klimat Brwinowa, odbywają się od 11 lat. W sezonie jesienno-zimowym miejsca wystawiającym użycza Ochotnicza Straż Pożarna, w sezonie wiosenno-letnim przestrzeń Parku Miejskiego.

Kwietniowa oferta Przydasiów, wystawiona w malowniczym otoczeniu parkowego starodrzewu,  przedwojennych kamienic i linowego placu zabaw, była bogata i zróżnicowana, adresowana właściwie do wszystkich.

Ubrania, buty i torebki: codzienne, wizytowe i sportowe, a nawet komunijne, wszelkich stylów i kolorów, te modne i te ciekawe, często w stanie niemal idealnym, dla dorosłych i dla dzieci.

Kolekcja barwnych, wzorzystych szali przyciągająca oko. Gry, samochodziki i lalki Barbie dla najmłodszych, z pewnością każde dziecko znalazłoby coś do zabawy. Imponująca kolekcja pamiątkowych korali z kamieni półszlachetnych i bursztynu, przywożonych ongiś z sanatoriów lub modna biżuteria ręcznie robiona w ramach hobby po pracy.

Stare akwarele pozostawione losowi przez dawnych właścicieli domu, docenione i pieczołowicie oprawione. Współczesne obrazy namalowane z artystycznej pasji: akty, pejzaże, motywy roślin i zwierząt. Ozdobna ceramika idealna do dekoracji domu. I mnóstwo innych niezliczonych rzeczy, niepotrzebnych już jednym, ale przydatnych lub podobającym się innym.

Targ Przydasiów zaprasza więc zarówno wystawiających, jak i zainteresowanych w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, w godzinach 10-14. Zwłaszcza teraz, gdy aura sprzyja spacerom i wycieczkom rowerowym, warto zajrzeć do parku i znaleźć coś ciekawego dla siebie, rodziny i przyjaciół.

Tekst i foto: Sylwia Pańków

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.