poniedziałek, Kwiecień 22, 2019
Flesch Mazowsza

Podziwiając egzotyczne widoki

Marcin Giziński Kwiecień 3, 2018 Edukacja, Kultura, Różności

Od kilku miesięcy Biblioteka Publiczna im. Wacława Wernera w Brwinowie organizuje „Slajdowiska” – cykliczne wydarzenia, podczas których czytelnicy biblioteki mają okazję zaprezentować w szerszym gronie zdjęcia i obserwacje z ciekawych podróży, jakie odbyli.

Dotychczas odbyły się prezentacje zdjęć i wspomnień z podróży na Maltę, do Etiopii, Rumunii, Kazachstanu i USA, a ostatnio – do Argentyny i Chile. Państwo Rożniakowscy przedstawili fotografie, opatrzone bogatym komentarzem dotyczącym zwiedzanych miejsc.

Warto sobie uzmysłowić, że Argentyna, mająca podobną liczbę ludności jak Polska, rozciąga się jednocześnie na terytorium 9 razy większym. Aż 1/3 ludności tego kraju zamieszkuje stolicę – Buenos Aires.

Takie nazwy jak „Patagonia” czy „Ziemia Ognista”, znane są hasłowo wielu z nas. Z kolei smakosze najpewniej słyszeli o argentyńskiej wołowinie. Dzięki musicalowi „Evita” zaistniała w pop-kulturze  postać Evy Peron, żony prezydenta Argentyny Juana Perona, której popularność w kraju, z racji jej społecznego zaangażowania i charyzmatycznego wpływu na tłumy, przybrała nieomal rozmiary kultu świętej.

Tango, jeden z popularniejszych rodzajów tańca towarzyskiego, narodziło się ongiś w portowej dzielnicy Buenos Aires, a prawdziwe, pełne emocji pokazy tanga można zobaczyć tylko w Argentynie.

„Wędrujący” lodowiec Perito Moreno w Patagonii, pod którego czoło można podpłynąć wycieczkowym statkiem, jest fascynującą wielu turystów atrakcją.

Przychodząc zatem na pokazy organizowane w ramach „Slajdowiska” można podążać szlakiem podróżników, podziwiać egzotyczne widoki i poszerzyć wiedzę o świecie i ludziach.

Tekst i foto: Sylwia Pańków

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.