środa, Grudzień 11, 2019
Flesch Mazowsza

Zima w mieście, czyli czas na ferie!

Podczas tegorocznych ferii najmłodsi mieszkańcy powiatu pruszkowskiego, powiatu grodziskiego i Ursusa nie będą się nudzić. Sprawdzamy, jakie atrakcje czekają dzieci i młodzież z naszego regionu już w najbliższych dniachod 15 do 28 stycznia.

W Pruszkowie swoją propozycję na spędzenieZimy w mieścieprzedstawił Miejski Ośrodek Kultury zlokalizowany przy ul. Miry ZimińskiejSygietyńskiej 5. Kamykprzygotował bogatą ofertę kilkugodzinnych spotkań, które odbywać będą się przez dwa tygodnie ferii zimowych. W programie Ośrodka przewidziano m.in. zajęcia muzyczne z elementami tańca, zajęcia plastyczne i zajęcia aktorskie. Na wszystkie zajęcia wstęp jest bezpłatny, obowiązują jednak wcześniejsze zapisy.

Ferie zimowe pod hasłemBudujemy nasze muzeumzorganizuje takżeMuzeum Dulag 121”. Podczas licznych zajęć dzieci w wieku od 7 do 12 lat będą miały okazje poznać tajemnicze życie muzeumod podszewki. Zajęcia w Muzeum bezpłatne.

Zajęcia w powiecie pruszkowskim

Na dwutygodniowe zajęcia w ramach akcjiZima w mieściezaprasza także MOK w Piastowie. W piastowskim Miejskim Ośrodku Kultury zorganizowane zostaną zajęcia ruchowe, zajęcia karate, warsztaty artystyczne oraz warsztaty nowoczesnych gier planszowych. Podobnie jak w pruszkowskich ośrodkach, również w Piastowie zajęcia bezpłatne.

Niezwykłe atrakcje dla mieszkańców powiatu pruszkowskiego przygotowuje też Ośrodek KulturyOkejw Brwinowie oraz Nadarzyński Ośrodek Kultury. Oba ośrodki gwarantują dzieciom i młodzieży z okolic ciekawe warsztaty naukowe i artystyczne, zajęcia sportowe oraz wycieczki. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc na zajęciach, organizatorzy zalecają jak najszybszy kontakt z miejskimi ośrodkami kultury.

Atrakcje dla dzieci i młodzieży z Ursusa

Atrakcje dla dzieci i młodzieży z Ursusa podczas tegorocznych ferii zapewnia Dom KulturyKolorowa”. W programie przewidziano bezpłatne warsztaty plastyczne, które odbywać będą się w poniedziałki i czwartki w godzinach 11.00 – 12.30 oraz bezpłatne warsztaty ceramiczne, które zaplanowano na wtorki i piątki w godzinach 16.30 – 17.30. Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy. Ponadto, na zakończenie ferii, w niedzielę, 28 stycznia, w Domu KulturyKolorowawystąpią aktorzy TeatruIgraszkaw przedstawieniu teatralnym pn. „Wiślana opowieść”.

Ferie w powiecie grodziskim

Atrakcji dla najmłodszych mieszkańców naszego regionu nie zabraknie także w Grodzisku Mazowieckim, Milanówku i Podkowie Leśnej. Milanowskie Centrum Kultury pomiędzy 13 a 28 stycznia zaprasza dzieci i młodzież na ferie na lodowisku. Jak zapowiadają organizatorzy, 16, 19, 23 oraz 25 stycznia na lodowisku zorganizowane zostaną gry, zabawy i zawody sportowe, zaś 20 styczniazabawa karnawałowa. Wstęp i wypożyczenie łyżew dla dzieci i młodzieży z Milanówka bezpłatne za okazaniem legitymacji lub karty przedszkolaka.

Zajęcia dla dzieci z Grodziska Mazowieckiego zorganizuje natomiast miejskie Centrum Kultury. W programie nie zabraknie licznych zajęć plastycznych oraz sportowych, w tym zajęć z karate, zumby czy tańca. Zajęcia bezpłatne.

Program skierowany na rozwój artystyczny przygotowało także CKiO w Podkowie Leśnej. Podczas tegorocznych ARTFERII zaplanowano m.in. warsztaty improwizacji teatralnej oraz warsztaty komiksu i karykatury. W programie ferii nie zabraknie spacerów po zimowej Podkowie Leśnej, zabaw integracyjnych oraz miejsca na inwencję własną uczestników. Cena zajęć za tydzień dla dzieci zamieszkałych w Podkowie Leśnej wynosi 100 , zaś dla dzieci zamieszkałych poza Podkową Leśną – 125 . Jak informują organizatorzy, na wszystkich zajęciach zostały już ostatnie miejsca.

Kinga Rochalska

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.