wtorek, Kwiecień 23, 2019
Flesch Mazowsza

U NAS. Trwa remont w przychodni na Drzymały

Marcin Giziński Grudzień 22, 2017 Wiadomości

W Przychodni Rejonowej przy ul. Drzymały trwają intensywne prace modernizacyjne pomieszczeń Działu Rehabilitacji i Fizykoterapii oraz sal przeznaczonych na Poradnię Zdrowia Psychicznego, Poradnię Leczenia Uzależnień i siedzibę Komisji Orzekającej o Niepełnosprawności. Wszystkie prace mają zostać zakończone jeszcze w tym roku.

Dotacja na inwestycję w wysokości 268.697,00 zł pochodzi ze środków Powiatu Pruszkowskiego. W jej ramach placówka remontuje m.in. pomieszczenia na III piętrze z przeznaczeniem na Poradnię Zdrowia Psychicznego i Poradnię Leczenia Uzależnień.

Przebudowa i modernizacja Przychodni dotyczy także sal, w których dotychczas prowadzona była rehabilitacja, dlatego od 11 do 21 grudnia wykonywanie zabiegów zostało wstrzymane i powróci do regularnej pracy od 22 grudnia.

Jak zapewnia Wicestarosta Krzysztof Rymuza, nie ma zagrożenia dla prowadzenia zabiegów rehabilitacyjnych w Przychodni w przyszłym roku:

– Wbrew informacjom jakie rozprzestrzeniane są głównie w przestrzeni Internetu, placówka nadal i nieprzerwanie będzie realizowała świadczenia rehabilitacyjne. Prawdą jest, że NFZ nie przyznał przychodni kontraktu, ale będziemy realizowali nasze zobowiązania w stosunku do pacjentów. Lista zapisanych osób obejmuje działalność przychodzi do końca czerwca 2018 i wszystkie te świadczenia będą wykonane. Wiemy jak ważne są dla pacjentów i nie wyobrażamy sobie, aby rehabilitacja miała przestać działać, dlatego będziemy ją finansowali we własnym zakresie. Nie ma powodów do niepokoju – mówi starosta.

Przypominamy, że umowa na przekazanie dotacji Przychodni została podpisana pomiędzy Powiatem Pruszkowskim a SPZ ZOZ w Pruszkowie 3 listopada 2017 roku. Zakres prac określony w umowie ma zostać zrealizowany do końca grudnia.

(a)

Fot. powiat pruszkowski

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.