wtorek, Czerwiec 25, 2019
Flesch Mazowsza

Gigantyczny park rozrywki już za rok

Marcin Giziński Grudzień 22, 2017 Wiadomości

Na przełomie 2018 i 2019 roku ma zostać otwarty największy zadaszony park wodny w Europie. Budowa Aquaparku w miejscowości Wręcza pod Mszczonowem trwa już ponad pół roku. Sprawdzamy, co dzieje się na terenie budowy.

Inwestycja Park of Poland porównywana jest do takich europejskich atrakcji jak Disneyland Paris czy Europa-Park. Przedstawiciele spółki Global City Holdings – inwestora inwestycji – zapewniają, że w parku rozrywki stworzone będą atrakcje dla klientów w każdym wieku, a część z nich będzie działała przez cały rok.

Pierwszym etapem Park of Poland ma być park wodny, który budowany jest na obszarze około 20 ha. Będzie to największy zadaszony park wodny w Europie. Kompleks będzie składał się z trzech różnych stref tematycznych.

W strefie Saunaria znajdzie się ponad 10 różnego rodzaju saun, prywatne gabinety masażu, mineralne baseny zdrowotne oraz solaria. W strefie Relaks goście będą mogli odpocząć w otoczeniu 700 prawdziwych palm, a ponadto popływać w zakrytym basenie o powierzchni 1 000 m kw. oraz w basenie usytuowanym obok ogrodu o powierzchni 20 000 m kw., z otwieranym w słoneczne dni dachem.

W strefie wodnej dżungli Jamango zaplanowano ponad 3 km zjeżdżalni wodnych, w tym najdłuższą krytą zjeżdżalnię w Europie o długości 320 metrów. W tej strefie dzieci i dorośli będą mogli korzystać także z rozmaitych akwenów z falami i rwących rzek.

Otwarcie gigantycznego Aquaparku planowano jeszcze w 2016 r. Jednak harmonogram budowy inwestycji został zmodyfikowany. Budowa parku wodnego ruszyła tuż po majówce, gdy spółka otrzymała pozwolenie na budowę. Otwarcie Aquaparku planowane jest na przełomie 2018 i 2019 roku. Jak wyglądają postępy prac?

– Zakończono już budowę płyty basenu ze sztuczną falą oraz budowę fundamentów w strefie szatni. Dobiegają końca prace związane z budową ścian i słupów żelbetowych w sekcji budynku odpowiedzialnej za filtrowanie wody basenowej. Do Wręczy przyjechała już też pierwsza z atrakcji – zjeżdżalnia wodna o nazwie Green Mamba. Jeszcze w tym roku 140 tirami przyjadą na teren budowy kolejne zjeżdżalnie – informuje inwestor.

Kinga Rochalska
Fot. Facebook’a Suntiago

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.